মিজোৰামত বাৰ্মিজ সেনাৰ বিমান দুৰ্ঘটনা

মিজোৰামত বাৰ্মিজ সেনাৰ বিমান দুৰ্ঘটনা

ডিজিটেল ডেস্কঃ মঙলবাৰে পুৱা মিজোৰামৰ লেংপুই বিমানবন্দৰত দুৰ্ঘটনাতগ্ৰস্ত হয় বাৰ্মিজ সেনাৰ এখন বিমান । পাইলটজনৰ সৈতে বিমানখনত আছিল মুঠ ১৪ জনকৈ সেনাৰলোক । অৱতৰণৰ সময়তে দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হয় বিমানখন।

তথ্য অনুসৰি  ১৪ জনৰ ভিতৰত ছয়জন আঘাতপ্ৰাপ্ত হয় আৰু আন আঠজনক সুৰক্ষিতভাৱে উদ্ধাৰ কৰা হয় । আঘাতপ্ৰাপ্তসকলক ততাতৈয়াকৈ লেংপুই চিকিৎসালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰা হয় ।

উল্লেখ্য যে বিমানখনে জাতিগত বিদ্ৰোহ গোটৰ সৈতে হোৱা সংঘৰ্ষৰ পিছত ভাৰতত প্ৰৱেশ কৰা ম্যানমাৰ সেনাৰ জোৱান সকলক নিবলৈ আহিছিল । মুঠ ২৭৬ জন ম্যানমাৰৰ সেনা প্ৰৱেশ কৰিছিল ভাৰতত।

বাৰ্মিজ সেনাৰ শিবিৰ 'আৰাকান আৰ্মি' যোদ্ধাসকলে দখল কৰাৰ পিচত তেওঁলোক মিজোৰামলৈ পলায়ন কৰিছিল । ম্যানমাৰৰ সেনা জোৱানসকলক পৰভাৰ সমীপৰ অসম ৰাইফলছ শিবিৰলৈ লৈ যোৱা হৈছিল আৰু পিচত তেওঁলোকৰ বেছিভাগক লুংলেইলৈ স্থানান্তৰ কৰা হৈছিল ।

এই ২৭৬ গৰাকী জোৱানক শনিবাৰে আৰু দেওবাৰে আইজললৈ অনা হৈছিল । তেওঁলোকৰ ভিতৰত ৩৬ গৰাকী বিষয়া আৰু ২৪০ গৰাকী নিম্ন পদবীৰ কৰ্মচাৰী । ২৭৬ জনৰ ১৮৪ জন সেনাক সোমবাৰে ঘূৰাই পঠিওৱা হয়। বাকী ৯২ জনক মঙলবাৰে প্ৰত্যাৱৰ্তন কৰা কথা আছিল। এই ৯২জন সেনাক ঘূৰাই নিবলৈ আহোতেই দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হয় বাৰ্মিজ সেনাৰ বিমানখন।

মিজোৰামত বাৰ্মিজ সেনাৰ বিমান দুৰ্ঘটনা
নিশাৰ ভিতৰতে ফুলিল ভাগ্য! ১০০ টকাত বুবুল আলীয়ে লাভ কৰিলে বিলাসী গাড়ী

Related Stories

No stories found.
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in