বৃদ্ধি শীতৰ প্ৰকোপ! ঘন কুঁৱলীয়ে ঢাকি ধৰিছে সকলো, ৮ জানুৱাৰীলৈ বন্ধ বিদ্যালয়

বৃদ্ধি শীতৰ প্ৰকোপ! ঘন কুঁৱলীয়ে ঢাকি ধৰিছে সকলো, ৮ জানুৱাৰীলৈ বন্ধ বিদ্যালয়

ডিজিটেল ডেস্কঃ উত্তৰ-ভাৰতত বৃদ্ধি পাইছে শীতৰ প্ৰকোপ। যাৰ বাবে সাধাৰণ জীৱনত বাধা আহি পৰিছে। বুধবাৰে ভাৰতীয় বতৰ বিজ্ঞান বিভাগে কয় যে উত্তৰ প্ৰদেশ, হাৰিয়ানা, পঞ্জাৱকে ধৰি দিল্লী এনচিআৰত ঘন কুঁৱলী অধিক হ'ব ।

বতৰ বিজ্ঞানৰ মতে আজিৰ দিনটোত ঠাণ্ডাৰ প্ৰকোপ বৃদ্ধি পাব। আনহাতে অত্যাধিক ঠাণ্ডাৰ বাবে নয়ডাৰ বিদ্যালয়সমূহ ৮ জানুৱাৰীলৈ বন্ধ ৰখাৰ নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছে প্ৰশাসনে।

আইএমডিৰ মতে, মঙলবাৰে সন্ধিয়া কুঁৱলীৰ বাবে অঞ্চলবোৰত দৃশ্যমানতা হ্ৰাস পায়। উত্তৰ প্ৰদেশৰ বৰেলীয়ে সৰ্বনিম্ন দৃশ্যমানতা ২৫ৰেকৰ্ড কৰে। ঘন কুঁৱলী তেতিয়া হয় যেতিয়া দৃশ্যমানতা ০ ৰ পৰা ৫০ মিটাৰৰ ভিতৰত হয়। ৫১ ৰ পৰা ২০০ মিটাৰ "ঘন", ২০১ ৰ পৰা ৫০০ মিটাৰ "মধ্যমীয়া", আৰু ৫০১ ৰ পৰা ১০০০ মিটাৰ 'অতি ঘন' কুঁৱলী হয়।

আনাহাতে এইবাৰ অসমৰ ঠাণ্ডাৰ প্ৰকোপ কম দেখা নাই। অন্যবাৰৰ তুলনাত এইবাৰ শীতৰ আগমন দেৰিকৈ হোৱাৰ সমান্তৰালভালে ঠাণ্ডাৰ প্ৰকোপ কম দেখা যায়।

বৃদ্ধি শীতৰ প্ৰকোপ! ঘন কুঁৱলীয়ে ঢাকি ধৰিছে সকলো, ৮ জানুৱাৰীলৈ বন্ধ বিদ্যালয়
চিৰাঙত পথ দুৰ্ঘটনাঃ নিহত এজন, আহত দুজন...

Related Stories

No stories found.
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in