৭ দিনীয়াকৈ চলিব ৰাম মন্দিৰ উদ্ধোধনীৰ কাৰ্যসূচী

৭ দিনীয়াকৈ চলিব ৰাম মন্দিৰ উদ্ধোধনীৰ কাৰ্যসূচী

ডিজিটেল ডেস্ক: অযোধ্যাত ৰাম মন্দিৰ উদ্ধোধনৰ প্ৰস্তুতি সম্প্ৰতি পূৰ্ণ গতিত চলি আছে। মন্দিৰৰ ন্যাসে ৰীতি-নীতি তথা বিভিন্ন অনুষ্ঠানৰ বাবে সাত দিনীয়া সময়সূচী নিৰ্ধাৰণ কৰিছে। হয়, ৰাম মন্দিৰৰ প্ৰাণ প্ৰতিষ্ঠাৰ কাৰ্যসূচীসমূহ ১৬ জানুৱাৰীত আৰম্ভ হৈ ২২ জানুৱাৰীত অন্ত পৰিব।প্ৰত্যেকটো দিনতে কি কি বিশেষ কাৰ্যসূচী হাতত লোৱা হৈছে, আপুনিও জানি লওঁক-

১৬ জানুৱাৰী, ২০২৪: দশবিধ স্নান - সপ্তাহজোৰা উৎসৱৰ আৰম্ভণি এক বিশুদ্ধ প্ৰায়শ্চিত্ত অনুষ্ঠানৰ সৈতে আৰম্ভ হ’ব।ইয়াৰ দ্বাৰাই অভিষেকৰ প্ৰস্তুতি হ’ব।

১৭ জানুৱাৰী, ২০২৪: গণেশ অম্বিকা পূজা - ভগৱান গণেশৰ উপাসনাৰ পিছত এই দিনটোতে প্ৰাণ প্ৰতিষ্ঠাৰ ৰীতি আৰম্ভ হ’ব।

১৮ জানুৱাৰী, ২০২৪: বৰুণ পূজা - মণ্ডপ প্ৰৱেশ পূজা, বাস্তু পূজা, আৰু বৰুণ পূজাকে ধৰি বিশেষ ৰীতি-নীতি অনুষ্ঠিত হ’ব।

১৯ জানুৱাৰী, ২০২৪: নৱগ্ৰহ স্থানপানা - ৰাম মন্দিৰত এক যজ্ঞ অগ্নিনিৰ্বাপক হয়, যি বৈদিক মন্ত্ৰ আৰু বিশেষ পদ্ধতিৰ দ্বাৰা নিৰ্দেশিত।

২০ জানুৱাৰী, ২০২৪: বাস্তু শান্তি আৰু অন্নধিবাস - ৰাম মন্দিৰৰ গৰ্ভগৃহটো বিভিন্ন নদীৰ পানীৰে ভৰ্তি ৮১ কলহ স্থাপন কৰা হ’ব। ই বাস্তু শান্তিৰ ৰীতি-নীতিৰ সৈতে জড়িত।

২১ জানুৱাৰী, ২০২৪: শায়ধিভা - ৰাম লাল্লাক এই পবিত্ৰ দিনটোত যজ্ঞ ৰীতি-নীতিৰ প্ৰদৰ্শন তথা আধ্যাত্মিক পৰিৱেশৰ মাজেৰে স্নান কৰোৱা হ’ব।

২২ জানুৱাৰী, ২০২৪:  ৰাম লাল্লাৰ উপাসনা আৰু অভিনৱতা - এই পৱিত্ৰ দিনটোত  শুভ মৃগাশিৰা নক্ষত্ৰৰ সৈতে সংগতি ৰাম লাল্লাৰ অভিষেক অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত হ’ব।

৭ দিনীয়াকৈ চলিব ৰাম মন্দিৰ উদ্ধোধনীৰ কাৰ্যসূচী
শ্ৰীৰামৰ ভক্তক আদৰিবলৈ সাজু হৈ উঠিছে সমগ্ৰ আযোধ্যা

Related Stories

No stories found.
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in