Live Updates: ৰাজস্থান,মধ্যপ্ৰদেশ,চত্তিশগড়ত বিজেপিৰ জয়
Live Updates: ৰাজস্থান,মধ্যপ্ৰদেশ,চত্তিশগড়ত বিজেপিৰ জয়

Live Updates: তেলেংগানা কংগ্ৰেছৰ, বিজেপিৰ হাতলৈ ৰাজস্থান,মধ্যপ্ৰদেশ,চত্তিশগড়

চত্তিশগড়ত সংখ্যাগৰিষ্ঠতা লাভ বিজেপিৰ

চত্তিশগড়ত সংখ্যাগৰিষ্ঠতা লাভ কৰিলে বিজেপিয়ে। বৰ্তমানলৈকে ৪৯ খন আসনত বিজেপিয়ে জয় লাভ কৰাৰ উপৰি ৫ খন আসনত অগ্ৰগতি লাভ কৰি আছে। ৰাজ্যখনত সংখ্যা গৰিষ্ঠতাৰ বাবে ৪৬ খন আসনৰ প্ৰয়োজন।

৪ ৰাজ্যৰ ফলাফলক লৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ জনতাক সম্বোধন

৩ ৰাজ্যত ইতিমধ্যে বিজেপিৰ জয় নিশ্চিত হৈছে। ইয়াক লৈ মোডীয়ে দিল্লীস্থিত বিজেপিৰ কাৰ্যালয়ত বিশাল জনসভা সম্বোধন কৰে। তেওঁ কয় যে, আজিৰ বিজয় ঐতিহাসিক, অভূতপূৰ্ব। আজি সবকা সাথ, সবকা বিকাশ বিজয়ী হৈছে। আজি সততা, স্বচ্ছতা আৰু সুশাসন জয়ী হৈছে।

চত্তিশগড়ত সংখ্যা গৰিষ্ঠতা লাভৰ দিশে বিজেপি

চত্তিশগড়ত বিজেপিয়ে ৩৩ খন আসনত জয় লাভ কৰাৰ বিপৰীতে ২১ খনত আগবাঢ়ি আছে। আনহাতে কংগ্ৰেছে ১৮ খন আসনত জয় লাভ কৰাৰ বিপৰীতে ১৫ খন আসনত অগ্ৰগতি লাভ কৰি আছে।

মধ্য প্ৰদেশত সংখ্যাগৰিষ্ঠতা অতিক্ৰম বিজেপিৰ

মধ্য প্ৰদেশত বিজেপিয়ে বৰ্তমানলৈ ১২৬ খন আসনত জয় লাভ কৰাৰ লগতে ৩৮ খনত অগ্ৰগতি লাভ কৰি আছে। আনহাতে কংগ্ৰেছে ৩৭ খন আসনত জয় লাভ কৰাৰ লগতে ২৮ খন আসনত অগ্ৰগতি লাভ কৰি আছে।

বিজেপিয়ে স্পৰ্শ কৰিলে ১০০

ৰাজস্থানত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিয়ে লাভ কৰিলে ১০০ খন আসন। দলটো আৰু ১৫ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে। ইয়াৰ লগে লগে দলটোৱে ৰাজ্যখনত একক সংখ্যাগৰিষ্ঠতা লাভ কৰাটো নিশ্চিত হৈ পৰিছে।

ইয়াৰ বিপৰীতে কংগ্ৰেছ ৫৮ খন আসনত বিজয়ী হৈছে। দলটো আৰু ১১ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে। ইয়াৰোপৰি ভাৰত আদিবাসী পাৰ্টিয়ে ৩ খন, বি এছ পিয়ে ২খন আৰু নিৰ্দলীয়ই এখন আসনত বিজয় সাব্যস্ত কৰিছে।

ৰাহুল গান্ধীয়ে বিনম্ৰতাৰে মানি ল'লে এই পৰাজয়... 

ছত্তিশগড়ৰো ফলাফল ঘোষণা...

ছত্তিশগড়ত ঘোষণা হৈছে ৮ বিধানসভা সমষ্টিৰ বিজয়ী প্ৰাৰ্থীৰ নাম। বিজেপিৰ ৬ গৰাকী আৰু কংগ্ৰেছৰ ৩ গৰাকী প্ৰাৰ্থীৰ নাম ঘোষণা হৈছে ৰাজ্যখনত।

ৰাজ্যখনত বিজয় সাব্যস্ত কৰিছে বিজেপিৰ ৰাম বিচাৰ নেতাম, বিষ্ণু দেও চাই, অমৰ আগৰৱাল, সুশান্ত শুক্লা পুৰন্দৰ মিশ্ৰ আৰু কিৰণ দেও।

কংগ্ৰেছৰ বিজয়ী প্ৰাৰ্থী দুগৰাকীৰ নাম ফুল সিং ৰাথিয়া আৰু বিক্ৰম মাণ্ডাভি।ৰাজ্যখনত বিজেপি আগবাঢ়ি আছে আৰু ৫০ খন আসনত। কংগ্ৰেছ আগবাঢ়ি আছে আন ৩২ খন আসনত।

তেলেংগানাইহে ৰাখিব কংগ্ৰেছৰ মান !

তেলেংগানাত ৬৩ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে কংগ্ৰেছ। দলটোৱে ১৩ আসনত বিজয় সাব্যস্ত কৰিছে। এতিয়াও অগ্ৰগতি লাভ কৰি আছে ৫০ খন আসনত।

বি আৰ এছ আগবাঢ়ি আছে ৪০ খন আসনত। ইয়াৰে ৭ খন আসনত দলটোৱে বিজয় সাব্যস্ত কৰিছে। দলটো আগবাঢ়ি আছে আন ৩৩ খন আসনত।

বিজেপি ১ খন আসনত বিজয়ী হোৱাৰ লগতে আন ৮ খন আসনত আগবাঢ়িছে। এ আই এম আই এম ৬ খন আসনত আৰু চি পি আই ১খনকৈ আসনত আগবাঢ়ি আছে।

১১ কংগ্ৰেছ প্ৰাৰ্থীও এই পৰ্যন্ত হৈছে বিজয়ী

এই পৰ্যন্ত কংগ্ৰেছৰ ১১ জন প্ৰাৰ্থী বিজয়ী হৈছে। বিজয়ী প্ৰাৰ্থীসকলৰ ভিতৰত আছে মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটো। ৰাজ্যখনৰ বিজয়ী প্ৰাৰ্থীসকল ক্ৰমে ছিমলা দেৱী, হাকাম আলী খান, ড০ শিখা মিল বাৰালা, বিদ্যাধনৰ সিং, আমিন ক