ৰাম মন্দিৰৰ প্ৰাণ প্ৰতিষ্ঠালৈ কোন কোন বিশেষ ব্যক্তিয়ে নিমন্ত্ৰণ পাইছে জানেনে ?

ৰাম মন্দিৰৰ প্ৰাণ প্ৰতিষ্ঠালৈ কোন কোন বিশেষ ব্যক্তিয়ে নিমন্ত্ৰণ পাইছে জানেনে ?

ডিজিটেল ডেস্ক: আযোধ্যাৰ নৱনিৰ্মিত ৰাম মন্দিৰৰ গৰ্ভগৃহত ২২ জানুৱাৰীত ভগৱান ৰামৰ মূৰ্তি স্থাপন কৰা হ'ব।ৰাম মন্দিৰৰ এই উদ্ধোধনী অনুষ্ঠানত প্ৰায় ৪০০০ পুৰোহিত আৰু ২৫০০ বিশিষ্ট ব্যক্তিয়ে অংশগ্ৰহণ কৰিব।এই অনুষ্ঠানত অংশ গ্ৰহণৰ বাবে দেশৰ বিভিন্ন ক্ষেত্ৰৰ বিশেষ ব্যক্তিসকলক ইতিমধ্যে আনুষ্ঠানিকভাৱে নিমন্ত্ৰণ জনোৱা হৈছে।এই ঐতিহাসিক মূহুৰ্তৰ সাক্ষী হ'বলৈ কোন কোন বিশেষ ব্যক্তিয়ে নিমন্ত্ৰণ পাইছে, জানো আহক-

বলীউডৰ চেলিব্ৰেটী

বলীউডৰ পৰা আমন্ত্ৰণ জনোৱা সকলৰ ভিতৰত আছে অমিতাভ বচ্চন, কংগনা ৰাণাৱট, ৰণবীৰ কাপুৰ, আলিয়া ভাট, অনুপম খেৰ, মাধুৰী দীক্ষিত, সঞ্জয় লীলা ভাঞ্চালী, ছানী দেওল, টাইগাৰ শ্ৰফ, ৰাজকুমাৰ হিৰাণী, আয়ুষ্মান খুৰানা, অজয় দেৱগান, ৰণদ্বীপ হুডা আৰু মধুৰ ভাণ্ডাৰকাৰৰ দৰে নাম। তদুপৰি, দক্ষিণ ভাৰতীয় চিনেমা জগতৰ তাৰকা ৰজনীকান্ত, প্ৰভাস, চিৰঞ্জীৱী, মোহনলাল, ধনুষ, যশ আৰু ঋষভ চেট্টীকো এই গুৰুত্বপূৰ্ণ দিনটোৰ বাবে আনুষ্ঠানিকভাৱে অযোধ্যালৈ আমন্ত্ৰণ জনোৱা হৈছে।  

ৰাজনীতিবিদ

যদিও প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী, উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথ, এছপি সভাপতি অখিলেশ যাদৱ আৰু বিএছপি প্ৰধান মায়াৱতীয়ে আমন্ত্ৰণ লাভ কৰিছে, ছোনিয়া গান্ধী কংগ্ৰেছৰ প্ৰথম তথা পৰিয়ালৰ একমাত্ৰ আমন্ত্ৰণকাৰী বুলি জানিব পৰা গৈছে। কংগ্ৰেছ সভাপতি মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে আৰু সাংসদ দিগ্বিজয় সিঙকো এই অনুষ্ঠানলৈ আমন্ত্ৰণ জনোৱা হৈছে। প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী মনমোহন সিং আৰু এইচডি দেৱগৌড়া আৰু কংগ্ৰেছ নেতা অধীৰ ৰঞ্জন চৌধুৰীকো আমন্ত্ৰণ জনোৱা হৈছে।
আধ্যাত্মিক গুৰু

দালাই লামা, মাতা অমৃতানন্দময়ী আৰু যোগ গুৰু বাবা ৰামদেৱৰ দৰে আধ্যাত্মিক নেতাসকল বিশিষ্ট আমন্ত্ৰণকাৰীসকলৰ ভিতৰত আছে। কাশী বিশ্বনাথ আৰু বৈষ্ণো দেৱীৰ দৰে মুখ্য মন্দিৰৰ বিশিষ্ট ব্যক্তিসকলকো আমন্ত্ৰণ জনোৱা হৈছে।

উদ্যোগপতি

উদ্যোগপতি ৰতন টাটা, মুকেশ আম্বানী আৰু গৌতম আদানীৰ নামো এই অনুষ্ঠানৰ অতিথিৰ তালিকাত সন্নিবিষ্ট আছে।

ক্ৰিকেট খেলুৱৈ

শচীন তেণ্ডুলকাৰ, বিৰাট কোহলীৰ লগতে ক্ৰিকেট জগতৰ অন্যান্য বহুকেইজন খেলুৱৈকো এই অনুষ্ঠানলৈ আমন্ত্ৰণ জনোৱা হৈছে।  

ৰাম মন্দিৰৰ প্ৰাণ প্ৰতিষ্ঠালৈ কোন কোন বিশেষ ব্যক্তিয়ে নিমন্ত্ৰণ পাইছে জানেনে ?
আযোধ্যা ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা কৰিছে যদি এই বিষয়ে জানি লওঁক

Related Stories

No stories found.
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in