আপুনিও ৰোগীয়া, লোকচানৰ সন্মুখীন হৈ ভাগৰিছে নেকি ?

আপুনিও ৰোগীয়া, লোকচানৰ সন্মুখীন হৈ ভাগৰিছে নেকি ?

ডিজিটেল ডেস্ক: বৈদিক জ্যোতিষ শাস্ত্ৰ অনুসৰি, গ্ৰহৰ মহাদশা আৰু অন্তৰ্দশা প্ৰতিজন ব্যক্তিৰ জীৱনতে চলি থাকে।বিশেষকৈ ৰাহু-কেতুৰ মহাদশাই এজন ব্যক্তিৰ জীৱনলৈ বৃহৎ পৰিৱৰ্তন আনিব পাৰে। ৰাহুৰ মহাদশা ৰাশিফলত ১৮ বছৰ ধৰি থাকে। যদি ৰাহু ৰাশিফলত শুভ হয়, তেন্তে এজন ব্যক্তিয়ে যথেষ্ট সন্মান আৰু ধন লাভ কৰে, আনহাতে যদি ৰাহু ৰাশিফলত অশুভ হয়, তেনেহ'লে ব্যক্তিজনে ৰোগ আৰু ধনকে ধৰি বহুতো লোকচানৰ সন্মুখীন হ'ব লাগিব পাৰে। ৰাহুৰ প্ৰভাৱ ৰাশিফলৰ পৰা হ্ৰাস কৰিবলৈ আপুনি কিছুমান ব্যৱস্থা ল'ব পাৰে।আজি এই বিষয়ে জানো আহক-

ৰাহু যদি ৰাশিফলত শক্তিশালী হয়, তেন্তে ব্যক্তিজনৰ বুদ্ধি অতি তীক্ষ্ণ হয়। তেওঁৰ তীক্ষ্ণ বুদ্ধিমত্তাৰ বাবে এজন ব্যক্তিয়ে যথেষ্ট লাভ আৰু নাম উপাৰ্জন কৰে। ৰাহুৱে এজন ব্যক্তিৰ ভাগ্যও উজ্জ্বল কৰিব পাৰে। একে সময়তে, ৰাহুৰ অশুভ প্ৰভাৱে এজন ব্যক্তিক প্ৰৱঞ্চক আৰু মিছাবাদী কৰি তোলে। সকলোৱে এনে এজন ব্যক্তিৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ ভাল পায়। 

ৰাহুৰ মহাদশাৰ প্ৰভাৱ 

যিসকল লোকৰ ৰাহু তেওঁলোকৰ ৰাশিফলত শুভ, তেওঁলোকৰ ব্যক্তিত্ব খুবেই আকৰ্ষণীয়। অতি সোনকালে সকলো এনে ব্যক্তিৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হয়। তেওঁলোকে সমাজতো এক প্ৰভাৱশালী স্থান লাভ কৰে। বিশেষকৈ ৰাহুৰ মহাদশাত এজন ব্যক্তিয়ে যথেষ্ট সন্মান, উচ্চ পদ আৰু ধন লাভ কৰাৰ লগতে ৰাজনীতিত সক্ৰিয় লোকসকলক ই যথেষ্ট সুবিধা প্ৰদান কৰে। এনে লোকসকলে সন্মান আৰু খ্যাতিও লাভ কৰে। 

ৰাহুৰ মহাদশা পৰিহাৰ কৰাৰ প্ৰতিকাৰ 

যদি ৰাহুৰ মহাদশাই আপোনাক অশুভ ফলাফল প্ৰদান কৰিছে, তেন্তে আপুনি ইয়াৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ কিছুমান ব্যৱস্থা ল'ব পাৰে।এইসমূহ হৈছে-

.  যদি ৰাশিফলত ৰাহুৰ মহাদশা থাকে, তেন্তে ভগৱান শিৱ আৰু বিষ্ণুক উপাসনা কৰা উচিত। ই আপোনাৰ জীৱনৰ দুখ-কষ্ট হ্ৰাস কৰিব। 

. যদি ৰাহুৰ কাৰণে জীৱনত বৰকৈ বিচলিত হৈ আছে, তেন্তে কিছুদিনৰ বাবে দৈনিক গা ধোৱা পানীত ক'লা তিল মিহলি কৰি গা ধুব।

. প্ৰতি বুধবাৰে ক'লা কুকুৰক মিঠা পিঠা খুৱাওক। ই ৰাহু দোষক শান্ত কৰিব।  

. দৈনিক ৰাহুৰ গ্ৰহ মন্ত্ৰ ‘ওম ৰা ৰহভে নমহ:’ মন্ত্ৰ জপ কৰক। 

বি. দ্ৰ: এই লেখাটো তথ্যৰ ভিত্তিত আধাৰিত।

আপুনিও ৰোগীয়া, লোকচানৰ সন্মুখীন হৈ ভাগৰিছে নেকি ?
শনিৰ প্ৰভাৱৰ পৰা মুক্ত হ’বলৈ আপুনি কি ত্যাগ দিব লাগিব জানেনে ?

Related Stories

No stories found.
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in