বিজেপিৰ মতে, ভাৰত জোড়ো যাত্ৰা য'ত চলিছে তাতেই ক'ভিড আছে: ৰাহুল গান্ধী

অব্যাহত আছে কংগ্ৰেছৰ ভাৰত জোড়ো যাত্ৰা। ৰাহুল গান্ধীৰ নেতৃত্বত যোৱা কেইবামাহ ধৰি কংগ্ৰেছে কেইবাখনো ৰাজ্যত এই যাত্ৰা কৰিছে।
bharat jodo yatra
bharat jodo yatra

ডিজিটেল ডেস্ক: অব্যাহত আছে কংগ্ৰেছৰ ভাৰত জোড়ো যাত্ৰা। ৰাহুল গান্ধীৰ নেতৃত্বত যোৱা কেইবামাহ ধৰি কংগ্ৰেছে কেইবাখনো ৰাজ্যত এই যাত্ৰা কৰিছে। ইয়াৰ মাজতে কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীয়ে শুকুৰবাৰে বিজেপি আক্ৰমণ কৰি কয় যে কেন্দ্ৰৰ শাসকীয় দলে ভাৰতৰ যিকোনো প্ৰান্তত যিমান বিচাৰে সিমান ৰাজহুৱা সভা অনুষ্ঠিত কৰিব পাৰে, কিন্তু যতেই ভাৰত জোড়ো যাত্ৰা কৰা হয় তাতেই কভিড অহা বুলি কয়।

ইয়াৰ পূৰ্বে বৃহস্পতিবাৰেও চৰকাৰক আক্ৰমণ কৰি কৈছিল যে বিজেপিয়ে কন্যাকুমাৰীৰ পৰা কাশ্মীৰলৈ যাত্ৰা বন্ধ কৰিবলৈ "অজুহাত" বিচাৰি আছে। উল্লেখ্য যে, এই ভাৰত জোড়ো যাত্ৰা বৰ্তমান হাৰিয়ানাত আছে আৰু শনিবাৰে ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত প্ৰৱেশ কৰিব।

শুকুৰবাৰে সন্ধিয়া এখন ৰাজহুৱা সভাত ভাষণ দি গান্ধীয়ে কয়, "কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰীয়ে মোক লিখিছে যে কোভিদ ঘূৰি আহিছে, ভ্ৰমণ বন্ধ কৰক। ভাৰতৰ বাকী অংশত, বিজেপিয়ে যিমান বিচাৰে সিমান ৰাজহুৱা সভা অনুষ্ঠিত কৰিব পাৰে, কিন্তু য'ত 'ভাৰত জোড়ো যাত্ৰা' চলি আছে, তাত কৰোনা আৰু কোভিড আছে।"

গান্ধীয়ে কয় যে কেইজনমান নিৰ্বাচিত লোকে ঘৃণা বিয়পাই আছে । তেওঁলোকে কৃষক আৰু যুৱসকলৰ হৃদয়ত ভয়ৰ সৃষ্টি কৰিব বিচাৰে। কিন্তু কৃষক আৰু যুৱ প্ৰজন্মকে ধৰি ভাৰতৰ সাধাৰণ মানুহে প্ৰেমৰ ভাষা কৈ আছে আৰু একেলগে ভাৰত জোড়া যাত্ৰাত খোজ কাঢ়ি আছে।

আৰু পঢ়ক: টেক্টৰ আৰু স্কুটীৰ মাজত সংঘৰ্ষ, থিতাতে নিহত এজন...

Related Stories

No stories found.
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in