বিহালীৰ বৰগাঙ, গহপুৰ, বিশ্বনাথ সাপ্তাহিক বজাৰ বন্ধ

বিহালীৰ বৰগাঙ, গহপুৰ, বিশ্বনাথ  সাপ্তাহিক বজাৰ বন্ধ

ডিজিটেল সংবাদ,বিহালীঃ আকস্মিকভাৱে বিহালীৰ বৰগাঙ সাপ্তাহিক বজাৰ খন বন্ধ হোৱাকলৈ বিহালীত ব্যাপক প্ৰতিক্ৰিয়া সৃষ্টি হৈছে ৷ প্ৰকৃততে কি কাৰণত সাপ্তাহিক বজাৰ খন বন্ধ হ'ল সেই সম্পৰ্কত কোনোলোকৰ হাতত তথ্য নাই৷

উল্লেখযোগ্য বিষয়টো হ'ল ইয়াৰ পূৰ্বে বিভিন্ন সময়ত সাপ্তাহিক বজাৰ বন্ধ হ'লে স্থানীয়ভাৱে মাইকযোগে ঘোষণা কৰা হয় ৷ লগতে সাপ্তাহিক বজাৰ বন্ধৰ কাৰণ ৰাইজক অৱগত কৰা হয় যদিও ৰবিবাৰে কি কাৰণত হৰ্ঠাৎ বজাৰ বন্ধ কৰা হ'ল সেইসম্পৰ্কে কোনো,সাধাৰণলক অৱগত নোহোৱাত বিপাঙত পৰিছে শাক-পাচলি ব্যৱসায়ীৰ ওপৰিও ক্ৰেতা গ্ৰাহক ৰাইজ৷

বিহালীৰ সচেতনলোকৰ ভাষ্যমতে , কংগ্ৰেছ দলৰ নেতা ৰাহুল গান্ধীয়ে আজি অৰুণাচলৰ পৰা গহপুৰৰ সোলেঙীহৈ বিশ্বনাথ জিলাত প্ৰৱেশ কৰি ভাৰত জড়ো ন্যায় যাত্ৰা কৰাৰ বাবেই এনেদৰে বজাৰ বন্ধ ৰখা হৈছে বুলি সন্দেহ কৰিছে৷ আনহাতে একাংশলোকে ক'ব খুজে যে হাট-বজাৰ বন্ধ নহ'লে বজাৰ-হাট কৰিৱলৈ অহা হাজাৰ হাজাৰলোকে ৰাহুল গান্ধীৰ ভাৰত জড়ৌ ন্যায় যাত্ৰাত অংশ গ্ৰহণ কৰিব ৷ যাৰবাবে অতি কৌশলৰে বজাৰ বন্ধ কৰা হৈছে৷

আনহাতে বহুলোকে ধাৰণা কৰিছে যে , অযোধ্যাত ৰাম মন্দিৰ প্ৰতিষ্ঠা হ'ব বাবেই সাপ্তাহিক বজাৰ সমুহ বন্ধ কৰা হৈছে৷ কিন্তু প্ৰশ্ন হয়-,যদি ৰাম মন্দিৰ প্ৰতিষ্ঠাৰ বাবোই বজাৰ বন্ধ কৰা হৈছে তেনেহ'লে সমগ্ৰ ৰাজ্যৰ সাপ্তাহিক বজাৰ সমুহ বন্ধ কৰা হৈছে নেকি ৷ যদি সমগ্ৰ ৰাজ্যৰ সাপ্তাহিক সমুহ বন্ধ নহৈ বিশ্বনাথ জিলাৰ বিহালীৰ বৰগাঙ , গহপুৰ ,বিশ্বনাথৰ সাপ্তাহিক বজাৰ বন্ধ হৈছে তেনেহ'লে এইয়া ৰাজনৈতিক বিষয় বুলি সন্দেহ কৰিছে।

আনহাতে , ৰাহুল গান্ধীৰ ভাৰত জড়ৌ ন্যায় যাত্ৰাই বিশ্বনাথ জিলাত প্ৰৱেশ কৰাৰ দিনটোতেই জিলা খনক প্ৰতিটো গাওঁ পঞ্চায়তত ভীৰ কৰিছে মহিলা তথা সঞ্চয় গোটৰ মহিলাই ৷ জানিব পৰামতে গাওঁ পঞ্চায়ত সমুহত আজি বিতৰণ কৰা হৈছে নগদ ধন বিতৰণ আঁচনিৰ ফৰ্ম ৷ গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয়টো হ'ল- ৰাজপথেদি ৰাহুল গান্ধীৰ যাত্ৰা পাৰহৈ যোৱাৰ লগে-লগে সঞ্চয় গোটৰ বাকী সদস্য মহিলাক ঘৰলৈ যাৱলৈ কৈ গোটৰ সভাপতি আৰু সম্পাদক উপস্থিত থাকি ফৰ্ম সংগ্ৰহ কৰিলেও হ'ব বুলি জনাইছে ফৰ্ম বিতৰক সকলো বুলি জানিব পৰা গৈছো

বিহালীৰ বৰগাঙ, গহপুৰ, বিশ্বনাথ  সাপ্তাহিক বজাৰ বন্ধ
চৰকাৰৰ জনবিৰোধী নীতি আৰু নাৰী নিৰ্যাতনৰ বিৰুদ্ধে গণতান্ত্ৰিক মহিলা সমিতিৰ ৰাজ্যিক সমাৱেশ

Related Stories

No stories found.
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in