ৰৌতাত ভয়ংকৰ পথ দুৰ্ঘটনা

ৰৌতাত ভয়ংকৰ পথ দুৰ্ঘটনা

ডিজিটেল সংবাদ, ওৰাংঃ ৰৌতাৰ তাৰাবাৰীত সংঘটিত হয় ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা। কণ-কণ স্কুলীয়া ছাত্ৰ-ছাত্ৰী কঢ়িওৱা মাৰুতি ভানত প্ৰচণ্ড খুন্দা মাৰে অবৈধ শিল-বালি কঢ়িওৱা ডাম্পাৰে। কথমপি প্ৰাণ ৰক্ষা প্ৰায় দহ গৰাকী ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ।

ওদালগুৰি জিলাৰ ৰৌতা থানাৰ অন্তৰ্গত তাৰাবাৰীত As-13H-1614 নম্বৰৰ কণ-কণ ছাত্ৰ-ছাত্ৰী কঢ়িওৱা মাৰুতি ভানত বিপৰীত দিশৰ অহা শিল-বালি কঢ়িওৱা AS-27C-5991 নম্বৰৰ ডাম্পাৰে প্ৰচণ্ড জোৰেৰে খুন্দা মাৰে। ফলত মাৰুতি ভানখনত থকা ছাত্ৰ-ছাত্ৰী কিছু পৰিমাণে আঘাতপ্ৰাপ্ত হয়। লগে-লগে স্থানীয় ৰাইজে আঘাতপ্ৰাপ্ত কণ-কণ স্কুলীয়া ছাত্ৰ-ছাত্ৰীক ৰৌতা মডেল হস্পিটেললৈ প্ৰেৰণ কৰে। ইয়াৰে দুজন শিশুক উন্নত চিকিৎসা বাবে তেজপুৰ চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰে।

গাওঁখনত অবৈধ শিল-বালি কঢ়িওৱা ডাম্পাৰৰ অতপালিৰ বিৰুদ্ধে জাঙুৰ খাই উঠিছে স্থানীয় ৰাইজ। বিদ্যালয়লৈ যোৱাৰ সময় আৰু ছুটিৰ সময়ত ডাম্পাৰৰ চলাচল বন্ধ ৰাখিবলৈ প্ৰশাসনক দাবী ৰাইজৰ।

উল্লেখযোগ্য যে তাৰাজুলি-ৰৌতা ষ্টেচনত ডাম্পাৰৰ অতপালিত সঘনাই সংঘটিত হৈ আহিছে পথ দুৰ্ঘটনা। মদৰ নিচাত তীব্ৰ বেগেৰে চলোৱা ডাম্পাৰৰ খুন্দাত অঞ্চলটোত কেবাগৰাকী লোক ঘূণীয়া হৈ পৰি আছে। দিনে নিশাই শ-শ ডাম্পাৰৰ চলাচলত ৰাস্তা-ঘাট জৰাজীৰ্ণ হৈ পৰিছে।‌ প্ৰশাসনেও এইপৰ্যন্ত কোনো ব্যৱস্থা লোৱা নাই। শীঘ্ৰেই বৃহত্তৰ অঞ্চলত ডাম্পাৰৰ দৌৰাত্ম বন্ধ কৰিবলৈ জিলা প্ৰশাসন তথা বিভাগীয় কৰ্তৃপক্ষক দাবী জনায় স্থানীয় ৰাইজে।

ৰৌতাত ভয়ংকৰ পথ দুৰ্ঘটনা
মধুপুৰ সত্ৰৰ প্ৰথম সত্ৰাধিকাৰৰ তিৰোভাৱ তিথিৰ আয়োজন

Related Stories

No stories found.
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in