নগাঁৱত ঐতিহ্যমণ্ডিত স্বাধীনতা দিৱস কাপ ফুটবল প্ৰতিযোগিতা

নগাঁৱত ঐতিহ্যমণ্ডিত স্বাধীনতা দিৱস কাপ ফুটবল প্ৰতিযোগিতা

ডিজিটেল সংবাদ,নগাঁও : আগন্তুক ২৬ অক্টোবৰৰ পৰা নগাঁৱত অনুষ্ঠিত হ'ব ঐতিহ্যমণ্ডিত স্বাধীনতা দিৱস কাপ প্ৰাইজমাণি ফুটবল প্ৰতিযোগিতা । এইবাৰ মহাৰজত জয়ন্তী বৰ্ষত ভৰি দিয়া এই প্ৰতিযোগিতাখনত অংশ ল'ব দেশৰ ভিন্ন প্ৰান্তৰ ১৫ টাকৈ আগশাৰীৰ ফুটবল দলে ।

নগাঁও ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া এই প্ৰতিযোগিতাখনৰ প্ৰস্তুতিৰ বিষয়ে শুক্ৰবাৰে সংবাদমেলযোগে সদৰী কৰে নগাঁও ক্ৰীড়া সন্থাৰ সভাপতি তথা বিধায়ক ৰূপক শৰ্মাই । আড়ম্বৰপূৰ্ণ এই প্ৰতিযোগিতাখনৰ এটি শীৰ্ষ গীতো মুকলি কৰা হয় ।

উল্লেখ্য যে, ১৯৪৯ চনৰ পৰাই নগাঁও ক্ৰীড়া সন্থাৰ নুৰুল আমিন ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হৈ আহিছে এই জনপ্ৰিয় ফুটবল প্ৰতিযোগিতাখন । এইবাৰ ইয়াৰ লীগ পৰ্যায়ৰ খেল কামপুৰ আৰু ধিঙৰ ষ্টেডিয়ামতো অনুষ্ঠিত হ'ব বুলি জানিব পৰা গৈছে । প্ৰতিযোগিতাখনি নৱেম্বৰ মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত সামৰণি পৰিব বুলি উদ্যোক্তাই জনায়।

নগাঁৱত ঐতিহ্যমণ্ডিত স্বাধীনতা দিৱস কাপ ফুটবল প্ৰতিযোগিতা
দুৰ্গা পূজাৰ সময়ত হিন্দু ধৰ্মালম্বী লোকৰ ঘৰ, মন্দিৰ সুৰক্ষিত কৰিবলৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্বেখ হাছিনা চৰকাৰৰ বিশেষ পদক্ষেপ

Related Stories

No stories found.
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in