বিটিচিৰ পাৰিষদ তথা ইউপিপিএল দলৰ সাধাৰণ সম্পাদক মাধৱ ছেত্ৰীৰ চিৰাঙৰ বাসগৃহত ক'লা পতাকা আৰু ভাবুকি ভৰা পোষ্টাৰ...

বিটিচিৰ পাৰিষদ তথা ইউপিপিএল দলৰ সাধাৰণ সম্পাদক মাধৱ ছেত্ৰীৰ চিৰাঙৰ বাসগৃহত ক'লা পতাকা আৰু ভাবুকি ভৰা পোষ্টাৰ...

ডিজিটেল সংবাদ, চিৰাং : চিৰাং জিলাৰ গৰুভাষা স্থিত বিটিচিৰ মনোনীত পাৰিষদ তথা ইউপিপিএল দলৰ সাধাৰণ সম্পাদক মাধৱ ছেত্ৰীৰ বাসগৃহত প্ৰত্যক্ষ হ'ল ক'লা পতাকা তথা ভাবুকি ভৰা পোষ্টাৰ । আজি ৰাতিপুৱাৰ ভাগত ৰাইজে মাধৱ ছেত্ৰীৰ গৰুভাষাৰ বাসগৃহত সদৌ অসম গোৰ্খা ছাত্ৰ সন্থা চমুকৈ আগছুৰ নামত ক'লা পতাকা উত্তোলন আৰু দুখনকৈ ভাবুকি ভৰা পোষ্টাৰ আঁৰি দিয়াৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছে ।

পোষ্টাৰ দুখনত মাধৱ ছেত্ৰী হুচিয়াৰ আৰু ইউপিপিএল মুৰ্দাবাদ লিখা হৈছে । ইউপিপিএল সাধাৰণ সম্পাদক মাধৱ ছেত্ৰীৰ জন্মস্থান গৰুভাষাতে আগছুৰ নিচিনা ছাত্ৰ সংগঠনৰ নামত ক'লা পতাকা আৰু ভাবুকি ভৰা পোষ্টাৰ আঁৰি দিয়া কাৰ্যই এলেকাত তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হৈছে । খবৰ লাভ কৰি গৰুভাষা আৰক্ষী চকীৰ পৰা আৰক্ষীৰ লোক আহি আঁৰি দিয়া ক'লা পতাকা আৰু পোষ্টাৰ আঁতৰাই দিয়ে ।

উল্লেখ্য যে মাধৱ ছেত্ৰী নিজেও এজন আগছুৰ শীৰ্ষ পৰ্য্যায়ৰ নেতা আছিল । স্বগোষ্ঠীৰ নেতা জনৰ ঘৰত কোনে কি কাৰণত আগছুৰ নামত এনেদৰে ক'লা পতাকা বা ভাবুকি ভৰা পোষ্টাৰ আঁৰি দিলে সেয়া এতিয়াও পোহৰলৈ অহা নাই । কিন্তু যোৱা কিছুদিন ধৰি স্থানীয় আগছু নেতা কৰ্মীৰ সৈতে মাধৱ ছেত্ৰীৰ মনোমালিন্য চলি আছিল ।

Related Stories

No stories found.
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in