কাজিৰঙা ভ্ৰমণ কৰি আপোনপাহৰা হৈ পৰিল মুম্বাইৰ পৰ্যটক

কাজিৰঙা ভ্ৰমণ কৰি আপোনপাহৰা হৈ পৰিল মুম্বাইৰ পৰ্যটক

ডিজিটেল সংবাদ, কাজিৰঙাঃ যান্ত্ৰিকতাৰে ভৰা মহানগৰীৰ প্ৰদূষণৰ বিপৰীতে কাজিৰঙাৰ মুকলি প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত আপোনপাহৰা হৈ পৰিল মুম্বাইৰ পৰ্যটক ৷ কাজিৰঙাৰ ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যান দৰ্শন কৰি এডৰা শাকনিবাৰীত উপস্থিত হ’লহি মুম্বাইৰ পৰ্যটকৰ দল ৷

উল্লেখযোগ্য যে কাজিৰঙালৈ অহা দেশী বিদেশী পৰ্যটকক অসমৰ কৃষিজাত শাক-পাচলি তথা ঔষধি গছৰ ধাৰনা দিয়াৰ পৰিকল্পনাৰে কাজিৰঙাৰ গোলাপ গগৈ নামৰ এজন পৰ্যটন উদ্যোগীয়ে আৰম্ভ কৰিছে এখন কৃষি পাম ৷ গোলাপ গগৈৰ এই কৃষি পৰ্যটনৰ পৰিকল্পনাক উষ্ম আদৰণি জনালে বহিৰাজ্যৰ পৰ্যটক সকলে৷

ৰঙালাউ,আলু ,কবি,সৰিয়হ,টেঙামৰাকে আদি কৰি বিভিন্ন শাক-পাচলিৰ মাজত এক নতুনত্ব লাভ কৰি পৰ্যটকৰ মন্তব্য- কৃষি পৰ্যটনৰ অধিক প্ৰসাৰতাৰ প্ৰয়োজন ৷ কিয়নো ৰাজ্যৰ লোকসংস্কৃতি তথা জনজীৱন প্ৰতিফলিত হয় কৃষি পৰ্যটনৰ যোগেদি ৷আনহাতে মুকলি আকাশৰ তলত স্থাপন কৰা টেণ্টৰ ভিতৰত নৈশ যাপন পৰ্যটক সকলৰ বাবে আন এক বিশেষ অভিজ্ঞতা ৷ পৰ্যটকৰ নৈশ যাপনৰ বাবে কৃষি পামৰ লগত গোলাপ গগৈয়ে One horn Rhino নামেৰে মুকলি আকাশৰ তলত সুন্দৰৈ নিৰ্মান কৰিছে কেইটামান টেণ্ট ৷

কাজিৰঙা ভ্ৰমণ কৰি আপোনপাহৰা হৈ পৰিল মুম্বাইৰ পৰ্যটক
পানেৰি, হাতীগড় আৰু ভৈৰৱকুণ্ডত পৃথক পৃথক পথ দুৰ্ঘটনা : এজন নিহত,৪ জন আহত

Related Stories

No stories found.
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in