নানা ৰঙী ফুলে হাত বাউল দি মাতিছে খুমটাইৰ যোগীবাৰীলৈ

নানা ৰঙী ফুলে হাত বাউল দি মাতিছে খুমটাইৰ যোগীবাৰীলৈ

ডিজিটেল সংবাদ, গোলাঘাটঃ নানাৰঙী ৰঙৰ ফুলেৰে শুসুভিত গোলাঘাটৰ যোগীবাৰী পৰ্যটন ক্ষেত্ৰই এতিয়া সকলোকে হাতবাউলি দি মাতিছে৷ বিভিন্ন প্ৰজাতিৰ নানাৰঙী ফুলৰ সুবাস ল’বলৈ গ্ৰাম্য পৰ্যটন ক্ষেত্ৰ যোগীবাৰীলৈ আগমন হৈছে বিভিন্ন জনৰ ৷

যোগীবাৰী গ্ৰাম্য পৰ্যটন ক্ষেত্ৰ যোগীবাৰীত প্ৰায় ৬০ খন ফুলৰ বিপনীত দেখা গৈছে লোকৰ সমাগম ৷ প্ৰকৃতিপ্ৰেমী বিধায়ক মৃনাল শইকীয়াই বিগত বৰ্ষৰ দৰে এইবাৰো গোলাঘাটৰ খুমটাইৰ যোগীবাৰী গ্ৰাম্য পৰ্যটন ক্ষেত্ৰত নানাৰঙী ফুলৰ সুবাস ল’বলৈ এই পদক্ষেপ হাতত লোৱাৰ কথা উল্লেখ কৰে ৷ নৱবৰ্ষত যাতে সকলোৱে শৃংখলাবদ্ধভাৱে উদযাপন কৰিব পাৰে তাৰ বাবেই তিনিদিনীয়াকৈ এই ফুলৰ মেলাৰ আয়োজন কৰা হৈছে ৷

শিশুৰ পৰা বৃদ্ধলৈ সকলোৱে আহি ফুলৰ মেলাত অংশগ্ৰহণ কৰি এক মধুৰ সময় পাৰ কৰিব পাৰে তাৰ বাবেই বিধায়কগৰাকীৰ পদক্ষেপক প্ৰশংসা কৰে বিত্তমন্ত্ৰী অজন্তা নেওগে ৷ মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে ফুলৰ মেলাত অংশগ্ৰহণ কৰি বিপনীসমূহ প্ৰত্যক্ষ কৰা দেখা গ’ল ৷ নানাৰঙী ফুলেৰে জাতিস্কাৰ হোৱা যোগীবাৰীলৈ আহি সকলোৰে মন প্ৰাণ ভৰি পৰা দৃশ্যই সকলোৰে মন আকৰ্ষিত কৰিব ৷

নানা ৰঙী ফুলে হাত বাউল দি মাতিছে খুমটাইৰ যোগীবাৰীলৈ
তীব্ৰবেগী ডাম্পাৰে মহটিয়াই নিলে অল্টো বাহন, মৃত্যু সাংবাদিকৰ

Related Stories

No stories found.
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in