মহাষ্টমীত লামডিং লৈ আহিব মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা

মহাষ্টমীত লামডিং লৈ আহিব মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা

ডিজিটেল সংবাদ,লামডিংঃ সমগ্ৰ ৰাজ্যৰ লগতে ৰে'ল চহৰ লামডিঙতো শাৰদীয় দুৰ্গোৎসৱৰ আনন্দময় পৰিৱেশে বিৰাজ কৰিছে ৷ শুকুৰবাৰে ষষ্ঠি পূজাৰ দিনা লামডিং প্ৰতিখন পূজা মণ্ডপতে দেৱীৰ আৰাধনাৰে মুখৰিত হৈ পৰিছে ৷

লামডিং বজাৰৰ ঠাকুৰবাড়ী ৰ'ডৰ চন্দ্ৰযান-৩ৰ আৰ্হিত পূজা মণ্ডপটিৰ শুভাৰম্ভণি কৰে লামডিং মণ্ডলৰ সম্পাদক অনিমেষ মিশ্ৰই ৷ ভাৰতৰ তথা ISROৰ বৈজ্ঞানিসকলৰ যি সফলতা চন্দ্ৰৰ দক্ষিণ মেৰুত চন্দ্ৰযান ৩ৰ লেণ্ডাৰ বিক্ৰমৰ সক্ষল অৱতাৰণ সেই সকলো দিশ সামৰি লামডিঙত প্ৰস্তত কৰি তোলা হৈছে এই দুৰ্গা পূজাৰ মণ্ডপ ৷

পূজা বতৰত হোজাই জিলাৰ প্ৰশাসনে জাৰী কৰা SOP সন্দৰ্ভত পুনৰ মন্তব্য প্ৰকাশ কৰে অনিমেষ মিশ্ৰই । পূৰ্বে দিনৰ ২ বজালৈকে যান বাহন চলাচল কৰাৰ যি সিদ্ধান্ত নিৰ্ধাৰিত কৰিছিল সেই সিদ্ধান্ত কিছু পৰিমাণে সলনি কৰা হৈছে বুলি প্ৰকাশ কৰে ।

লামডিং ৰাইজৰ তথা চাকৰিয়া লোকসকলৰ হকে দিনৰ ২ বজাৰ সলনি বিয়লি ৪ বজালৈকে যান বাহন চলাচল কৰিব পাৰিব বুলি সিদ্ধান্ত লয় বুলি প্ৰকাশ কৰে নেতাগৰাকীয়ে । আনফালে মহাষ্টমী পূজাৰ দিনটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ দিন বুলি উল্লেখ কৰে। যিহেতু এইবাৰ ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই লামডিঙৰ ৩খনকৈ পূজা মণ্ডপ দৰ্শন কৰিব । লগতে লামডিং কালিবাড়ীৰ পূজাস্থলীত পূজা অৰ্চনা আগবঢ়াব।

মহাষ্টমীত লামডিং লৈ আহিব মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা
ঘিলামৰাত ৬৯ সংখ্যক ৰাসলীলা উদযাপনৰ প্ৰস্তুতি

Related Stories

No stories found.
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in