বেঁকী নদীত চলিছে অবৈধ খনন কাৰ্য

বেঁকীৰ বুকুত জে চি বি লগাই দিনে নিশাই বন মাফিয়াই চলাইছে অবাধ খনন
বেঁকী নদীত চলিছে অবৈধ খনন কাৰ্য

ডিজিটেল সংবাদ, সৰভোগঃ বৰপেটাৰ নিচুকা পাৰঘাটত চালানবিহীন ভাৱে চলিছে ডাম্পাৰ-ট্ৰেক্টৰ ৷ পূৱ খুদনাবাৰীত জে চি বিৰে বন মাফিয়াই খান্দিছে বেঁকী নদীৰ বুকু । বেঁকীৰ বুকুত জে চি বি লগাই দিনে নিশাই বন মাফিয়াই চলাইছে অবাধ খনন ৷

জিলাখনৰ বন বিভাগক ১০০ৰ পৰা ৩০০ টকা দি মেনেজ কৰে বন মাফিয়াই ৷ এই পৰ্যন্ত মেনেজ হোৱা বন বিভাগৰ চকুত নাই পৰা এই অবৈধ খননৰ দৃশ্য ৷

এফালে চলিছে কোটি কোটি টকাৰ বেঁকী নদীৰ কাম আনফালে চলিছে বেঁকী নদীৰ বুকুত বন মাফিয়াৰ অবাধ খনন। এই পৰ্যন্ত বৰপেটা ৰোড বন বিভাগৰ কৰ্তৃপক্ষৰ কানসাৰ নাই । তথাপিও আৰু কিমান দিন লৈকে চলিব এই অবৈধ খনন, কেতিয়া সাৰ পাব বন বিভাগৰ কতৃপক্ষই ? নে চলি থাকিব বেঁকী নদীৰ বুকুত এই অবাধ খনন। দিনে নিশাই পদ পথেৰে অবৈধ ভাৱে ট্ৰেক্টৰ ডাম্পাৰৰ দৌৰাত্মত অতিষ্ঠ হৈ পৰিছে ৰাইজ ৷ অতিশীঘ্ৰে বনবিভাগে ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিবলৈ দাবী জনাইছে ৰাইজে ৷ এইসন্দৰ্ভত বিভাগীয় কৰ্তৃপক্ষই কি পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰে সেয়া হ’ব লক্ষনীয় বিষয় ।

বেঁকী নদীত চলিছে অবৈধ খনন কাৰ্য
কাৰ্বি আংলংৰ ৫ বড়ো সংগঠনৰ বাৰ্ষিক অধিৱেশনত অংশগ্ৰহণ ত্ৰিপুৰাৰ বিনয় দেৱ বাৰ্মাৰ

Related Stories

No stories found.
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in