গেজিং ৰিজাৰ্ভৰ গৰাখহনীয়া এলেকাৰ হস্তী কৰিডৰত 'অমিত সৰোবৰ' আঁচনি

যমুনামুখৰ পটিয়াপামৰ গেজিং ৰিজাৰ্ভৰ হস্তী কৰিডৰত অমৃত সৰোবৰৰ বৃহৎ পুখুৰী নিৰ্মাণ কাৰ্য চলোৱা হৈছে। ইয়াক কেন্দ্ৰ কৰি এলেকাটোৰ সচেতন ৰাইজৰ মাজত হুৱাদুৱা লাগিছে ।
গেজিং ৰিজাৰ্ভৰ গৰাখহনীয়া এলেকাৰ হস্তী কৰিডৰত 'অমিত সৰোবৰ' আঁচনি

ডিজিটেল সংবাদ, যমুনামুখ: যমুনামুখৰ পটিয়াপামৰ গেজিং ৰিজাৰ্ভৰ হস্তী কৰিডৰত অমৃত সৰোবৰৰ বৃহৎ পুখুৰী নিৰ্মাণ কাৰ্য চলোৱা হৈছে। ইয়াক কেন্দ্ৰ কৰি এলেকাটোৰ সচেতন ৰাইজৰ মাজত হুৱাদুৱা লাগিছে ।

একাংশ অসাধু ৰাজনৈতিক নেতাই নিজৰ ৰাজনৈতিক শক্তিৰ বলত অমৃত সৰোবৰ আঁচনিৰ পাঁচটাকৈ বৃহৎ পুখুৰী (এটা পুখুৰী৪০ বিঘা মাটি ) নিৰ্মাণ কৰিবলৈ বিচাৰিছে । গাঁৱৰ ৰাইজে এই বিষয়টো পূৰ্বৰপৰাই বিৰোধিতা কৰি আহিছে যদিও ক্ষমতা আৰু টকাৰ বলত লগতে চৰকাৰী আঁচনি সমূহৰ পৰা বঞ্চিত কৰিব বুলি ভাবুকি প্ৰদান কৰি অসাধু নেতাসকলে গাওঁবাসীৰ মুখ বন্ধ কৰিছে ।

জিলাখনৰ উপায়ুক্ত,বনবিষয়া , খণ্ড উন্নয়ন বিষয়া , চক্ৰবিষয়া , আৰক্ষী বিষয়া সকলোৱে বিষয়টোৰ সন্দৰ্ভত ক্ষমতাৰ ওচৰত আত্মসমৰ্পণ কৰি সচেতন ৰাইজৰ পৰা পলাই ফুৰিছে ।

এতিয়া সেই অসাধু ব্যক্তিসকলে ক্ষমতা আৰু টকাৰ বলত পুনৰ হস্তী কৰিডৰত অমৃত সৰোবৰৰ পুখুৰী নিৰ্মাণৰ অনুমতি লৈ বৃহৎ বৃহৎ পুখুৰী খান্দি আছে ।

যদিহে এই পুখুৰী নিৰ্মাণ হয় তেন্তে হাতী আহি থাকিবলৈ ঠাই বিচাৰি নাপালে গাঁৱত সোমাই ৰাইজৰ ঘৰ-দোৱাৰ ভাঙি শেষ কৰাৰ লগতে গাঁওবাসীৰ প্ৰাণৰ প্ৰতিও ভাবুকি আহিব বুলি ৰাইজৰ লগতে বন বিষয়াই কয় ।

উল্লেখ কৰিবলগীয়া বিষয় যে - পূৰ্বতে এই ঠাইত বহুলোকক হাতীয়ে হত্যা কৰিছে ।

আজি কেইদিনমানৰ আগতে উক্ত স্থানত এগৰাকী কিশোৰীক গচকি হত্যা কৰা ঘটনাই সমগ্ৰ অসমতে শোকৰ ছাঁয়ে বিৰাজ কৰিছিল ।

গতিকে একাংশ অসাধু ৰাজনৈতিক নেতাৰ ব্যক্তিগত মুনাফাৰ বাবে পটিয়াপামৰ লোকসকলে ভয়ংকৰ বিপদৰ সন্মুখীন যে হ'ব সেইটো চিৰন্তন সত্য ।

আৰু পঢ়ক: সমষ্টি পুনৰ নিৰ্ধাৰণ সন্দৰ্ভত  আটাছু, টাইপা, আহোম সেনা আৰু টাই সাহিত্য সভাৰ প্ৰতিক্ৰিয়া

Related Stories

No stories found.
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in