দিল্লীত শনিবাৰৰ পৰা বন্ধ হ’ব বিনামূলীয়া বিদ্যুৎ যোগান...

শনিবাৰৰ পৰা বন্ধ হ’ব বিনামূলীয়া বিদ্যুৎ যোগান । আজিৰে পৰা ৰাজসাহাৰ্য বিদ্যুৎ লাভ নকৰিব দিল্লীৰ জনসাধাৰণে । শেহতীয়াকৈ এই তথ্য সদৰি কৰিছে শক্তি মন্ত্ৰী আতিশী মাৰ্লেনাই । মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে সদৰি কৰা তথ্য অনুসৰি বৰ্তমানেও ৰাজ্যপালে বিনামূল্যে লাভ কৰা বিদ্যুৎৰ ফাইলৰ অনুমোদনৰ জনোৱা নাই
আতিশী মাৰ্লেনা
আতিশী মাৰ্লেনা

ডিজিটেল ডেস্কঃ শনিবাৰৰ পৰা বন্ধ হ’ব বিনামূলীয়া বিদ্যুৎ যোগান । আজিৰে পৰা ৰাজসাহাৰ্য বিদ্যুৎ লাভ নকৰিব দিল্লীৰ জনসাধাৰণে । শেহতীয়াকৈ এই তথ্য সদৰি কৰিছে শক্তি মন্ত্ৰী আতিশী মাৰ্লেনাই । মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে সদৰি কৰা তথ্য অনুসৰি বৰ্তমানেও ৰাজ্যপালে বিনামূল্যে লাভ কৰা বিদ্যুৎৰ ফাইলৰ অনুমোদনৰ জনোৱা নাই ।

মাৰ্লেনাই কয় যে কেবিনেটে ২০২৩-২০২৪ বৰ্ষৰ বিনামূলীয়া বিদ্যুৎৰ চৰকাৰীসাহাৰ্যৰ অনুমোদন জনাইছে । ৰাজ্যপাল ভি কে চা্‌ক্সেনাই অনুমোদনৰ নজনোৱাৰ বাবে আজিৰে পৰা লাভ নকৰিব এই বিনামূলীয়া সেবা ।

অৰবিন্দ কেজৰিৱালৰ নেতৃত্বাধীন আপ চৰকাৰে ২০০ ইউনিট বিদ্যুৎ বিনামূলীয়াকৈ প্ৰদান কৰে । ২০২২ত দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে ঘোষণা কৰিছিল যে আবেদন কৰা গ্ৰাহকসকলক হে বিনামূলীয়া বিদ্যুৎ যোগান ধৰা হ’ব । অন্যথা গ্ৰাহকসকল বঞ্চিত হ’ব এই ৰেহাইৰ পৰা । শেহতীয়াকৈ চৰকাৰী তথ্য অনুসৰি প্ৰায় ৪৮ লাখে এই চৰকাৰ তৰফৰ পৰা লাভ কৰা বিনামূল্যৰ বিদ্যুৎৰ বাবে আবেদন জনাইছে । উল্লেখ্য যে কেজৰিৱাল চৰকাৰে ২০২৩-২৪ বৰ্ষৰ বাজেটত বিদ্যুৎ সাহাৰ্যৰ বাবে ৩২৫০ কোটি টকা ধাৰ্য কৰিছে ।

আতিশী মাৰ্লেনা
আজি মানুহ বিহু

Related Stories

No stories found.
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in