এইবাৰ চন্দ্ৰগ্ৰহণে ম্লান কৰিব ফাকুৱাৰ আনন্দ

এইবাৰ চন্দ্ৰগ্ৰহণে ম্লান কৰিব ফাকুৱাৰ আনন্দ

ডিজিটেল ডেস্ক: ফাগুণৰ পূৰ্ণিমাৰ দিনা প্ৰতি বছৰে অতি ধুমধামেৰে ফাকুৱা উৎসৱ উদযাপন কৰা হয়। এই বছৰ ফাকুৱা ২৫ মাৰ্চত উদযাপন কৰা হ'ব আৰু এই দিনটোতে বছৰটোৰ প্ৰথম চন্দ্ৰগ্ৰহণো হ'ব।এই চন্দ্ৰগ্ৰহণ ২৫ মাৰ্চৰ পুৱা ১০:২৩ বজাত আৰম্ভ হ'ব আৰু আবেলি ৩:০২ বজাত সমাপ্ত হ'ব।চন্দ্ৰ গ্ৰহণৰ বাবে এইবাৰ ফাকুৱা বহু ৰাশিৰ বাবেই অশুভ হ’ব। কোনকেইটা ৰাশিৰ লোকৰ এইবাৰৰ ফাকুৱা ম্লান হ'বলৈ গৈ আছে, আজি জানো আহক-

বৃষ ৰাশি

বছৰটোৰ প্ৰথম চন্দ্ৰগ্ৰহণত বৃষ ৰাশিৰ লোকসকল সাৱধান হোৱাটো অতি প্ৰয়োজন।সেইদিনা এই ৰাশিৰ লোকসকলৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত একেবাৰেই অশুভ যোগ পৰিছে। জ্যেষ্ঠসকলৰ পৰাও এই ৰাশিৰ লোকসকলে বহু অসুবিধা পাব। যদি সেইদিনা বৃষ ৰাশিৰ লোকসকলে পৰিয়ালৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে সাৱধান হ'ব।

কুম্ভ ৰাশি 

এই ৰাশিচক্রৰ লোকসকলে চন্দ্ৰগ্ৰহণৰ বাবে ফাকুৱাত বহুতো অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ'ব লাগিব।এই সময়ছোৱাত কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলৰ জীৱন সংগীৰ সৈতে সম্পৰ্ক সুস্থিৰ নহ’ব।পৰৱৰ্তী সময়তো এই ৰাশিৰ লোকসকলে জীৱনত বহুতো উত্থান-পতন দেখিবলৈ পাব।তদুপৰি, এই ৰাশিৰ লোকসকলে ব্যৱসায়ত বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন হেৰুৱাব পাৰে। 

মেষ ৰাশি 

এই ৰাশিৰ স্থানীয় লোকসকলৰ চন্দ্ৰ গ্ৰহণৰ বাবে জীৱনত কষ্ট বৃদ্ধি হ'ব।ফাকুৱাৰ পিছতো তেওঁলোকৰ জীৱনত আৰু অধিক সমস্যা বৃদ্ধি হ'ব আৰু ধন হেৰুৱাব। এই সময়ছোৱাত তেওঁলোকৰ  স্বাস্থ্যও ভালে নাথাকিব। কেৰিয়াৰত সফলতা অৰ্জন কৰিবলৈ এই ৰাশিৰ লোকসকলে কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। মেঘ ৰাশিৰ লোকসকলক পুৰণি ৰোগেও আমনি কৰিব।

মীন ৰাশি 

এই চন্দ্ৰগ্ৰহণৰ বাবে মীন ৰাশিৰ লোকসকলেও বহুতো অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ'ব। তেওঁলোকৰ সন্তানৰ স্বাস্থ্যও ভালে নাথাকিব। কেৰিয়াৰ বা অধ্যয়নতো এই ৰাশিৰ লোকে নতুন সমস্যাৰ সন্মুখীন হ'ব। ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবেও এই সময়ছোৱা অত্যন্ত বেয়া। যথেষ্ট পৰিশ্ৰম কৰাৰ পাছতো তেওঁলোকে একো ফল নাপাব।

কন্যা ৰাশি 

এই ৰাশিচিহ্নৰ লোকসকলে কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ত চাপৰ সন্মুখীন হ'ব লাগিব পাৰে। নেতিবাচক চিন্তাবোৰে তেওঁলোকক আমনি কৰিব।প্ৰিয়জনৰ ওপৰতো তেওঁলোকে বিশ্বাস হেৰুৱাব। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে বিবাদ বৃদ্ধি হোৱাৰ লগতে ৰুগীয়া তথা মানসিক চাপ বৃদ্ধি হ'ব। 

এইবাৰ চন্দ্ৰগ্ৰহণে ম্লান কৰিব ফাকুৱাৰ আনন্দ
আপুনিও যদি এই ৰাশিৰ, তেন্তে আপুনি সুখী !

Related Stories

No stories found.
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in