জ্যোতি চিত্ৰবনত চলচ্চিত্ৰম নেচনেল ফিল্ম ফেষ্টিভেল

অনুষ্ঠানত ভাগ ল'ব কানাড়া ছবিৰ অভিনেতা সুনীল পুৰাণিকে
জ্যোতি চিত্ৰবনত চলচ্চিত্ৰম নেচনেল ফিল্ম ফেষ্টিভেল
জ্যোতি চিত্ৰবনত চলচ্চিত্ৰম নেচনেল ফিল্ম ফেষ্টিভেল

ডিজিটেল ডেস্কঃ জ্যোতি চিত্ৰবনত চলচ্চিত্ৰম নেচনেল ফিল্ম ফেষ্টিভেল। অহা ৫ আৰু ৬ জানুৱাৰিত জ্যোতি চিত্ৰবন ফিল্ম ষ্টুডিঅ' চৌহদত অনুষ্ঠিত হ'ব চলচ্চিত্ৰম নেচনেল ফিল্ম ফেষ্টিভেল।

চলচ্চিত্ৰমৰ বিষয়-ববীয়াই জনোৱা অনুসৰি ৫ জানুৱাৰিত দিনৰ ১১ বজাত উদ্বোধনী অনুষ্ঠানৰ পাছতেই ছবি প্ৰদৰ্শন কৰিব। ২ বজাত ড০ দীপশিখা ভাগৱতীৰ ইংৰাজী গ্ৰন্থ 'ফিল্ম এণ্ড লিটাৰেচাৰ' উন্মোচন কৰিব আকাশ আদিত্য লামাই। ২-১৫ বজাত পবিত্ৰ কুমাৰ ডেকালৈ স্মৃতি তৰ্পণ অনুষ্ঠান। ইয়াৰ পাছতেই বাংলা ছবি 'মহিষাসুৰ মিৰ্দনী' প্ৰদৰ্শনৰ লগতে পৰিচালকৰ সতে কথোপকথন।

আনহাতে ৬ জানুৱাৰিৰ দিনা দিনৰ ১১ বজাৰ পৰা ছবি প্ৰদৰ্শন। আবেলি ২-৩০ বজাত আদিত্য পট্টৱৰ্ধন পৰিচালিত 'এ নোমাড ৰিভাৰ', 'ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ' প্ৰদৰ্শন। তাৰ পাছতেই পৰিচালক পট্টৱৰ্ধন আৰু অভিনেত্ৰী কংকনা চক্ৰৱৰ্তীৰ সতে কথোপকথন। আবেলি ৪-৩০ বজাত বঁটা বিতৰণী অনুষ্ঠান। এই অনুষ্ঠানত ভাগ ল'ব কানাড়া ছবিৰ অভিনেতা সুনীল পুৰাণিকে।

Related Stories

No stories found.
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in