পুৰণি দিখৌ দলঙত মৃতদেহ উদ্ধাৰ

পুৰণি দিখৌ দলঙত মৃতদেহ উদ্ধাৰ

ডিজিটেল সংবাদ, শিৱসাগৰঃ শুকুৰবাৰে বোৱাৰী পুৱাতেই শিৱসাগৰৰ কপিকলযুক্ত দিখৌ দলঙত এজন ব্যক্তিৰ মৃতদেহ ৰেলিঙত ওলমি থকা অৱস্থাত একাংশ প্ৰাতঃভ্ৰমণকাৰীৰ দৃষ্টি গোচৰ হয় ৷ ডিঙিত পেণ্ডেলত ব্যৱহৃত ৰছী লাগি থকা অৱস্থাত মৃতদেহটো উদ্ধাৰ ৷

চামৰাৰ চেন্দেল, জেকেট, বান্দৰ টুপী পৰিধান কৰা অৱস্থাত দলঙৰ ৰেলীঙত ওলমি আছিল মৃতদেহটো ৷ মৃতদেহটোৰ ডিঙিত ওলমি থকা ৰছী ডালক লৈ সৃষ্টি হৈছে গভীৰ ৰহস্যৰ ৷ স্থানীয় ৰাইজে এইয়া এক পৰিকল্পিত হত্যাকাণ্ড বুলি সন্দেহ প্ৰকাশ কৰিছে ৷

ইতিমধ্যে পৰিয়ালৰ লোকে চিনাক্ত কৰিছে মৃতদেহটো ৷ মৃত লোকজন মেটেকা গাঁৱৰ জীতেন দাস ( ৪৭) ৷ পেছাত গাড়ীৰ চালক জীতেন দাসবৃহস্পতিবাৰে বিয়লি কামৰ পৰা ঘৰলৈ ওলটি যোৱা নাছিল ৷

ঘটনাস্থলীত আৰক্ষীৰ শীৰ্ষ বিষয়া উপস্থিত হয় ৷ তন্ন তন্ন কৈ পৰীক্ষা কৰা হৈছে মৃতদেহটো ৷ দণ্ডাধীশৰ উপস্থিতিত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰি মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰেৰণ কৰা হয় ৷ ঘটনাস্থলীত ক্ৰাইম ব্ৰাঞ্চল দলক মোতায়েন ৷

আৰক্ষীৰ অনুসন্ধানকাৰী দলেও ই এক সন্দেহজনক মৃত্যু বুলি আশংকা প্ৰকাশ কৰিছে ৷ উল্লেখ্য যে, দিখৌ নদীৰ ওপৰত বৃট্ৰিছ আমোলত নিৰ্মিত লোৰ দলঙখনেদি দীৰ্ঘ সময় ধৰি যাতায়াত সম্পুৰ্ণৰূপে বন্ধ হৈ আছিল ৷

পুৰণি দিখৌ দলঙত মৃতদেহ উদ্ধাৰ
নাগালেণ্ডৰ দুই বিদ্ৰোহী সংগঠনৰে যুদ্ধ বিৰতি ম্যাদ বৃদ্ধি কেন্দ্ৰৰ

Related Stories

No stories found.
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in