কামপুৰত শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ সংঘৰ নাট সমাৰোহৰ শুভাৰম্ভ 

কামপুৰত শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ সংঘৰ নাট সমাৰোহৰ শুভাৰম্ভ 

ডিজিটেল সংবাদ,কামপুৰ : কামপুৰত শুকুৰবাৰৰ পৰা তিনিদিনীয়াকৈ অনুষ্ঠিত কৰা হৈছে শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ সংঘৰ ৫৭৫ তম গুৰু জয়ন্তী আৰু নাট সমাৰোহ । এই নাটসমাৰোহ  ২৯ ,৩০ ছেপ্টেম্বৰ আৰু ১ অক্টোবৰলৈ অনুষ্ঠিত হ'ব বুলি আয়োজক সমিতিয়ে জানিবলৈ দিয়ে।

শুকুৰবাৰে সন্ধিয়া প্ৰথম দিনৰ কাৰ্যসূচী অনুসৰি বিয়লি ৩-০০ বজাত কামপুৰ জিলা শাখাৰ নামঘৰত নাট সমাৰোহৰ উদ্বোধনী সভাখন অনুষ্ঠিত হয় । শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ সংঘৰ প্ৰধান সম্পাদক কুশল ঠাকুৰীয়াই নাট উদ্বোধন কৰা অনুষ্ঠানটোত শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ সংঘৰ সাংস্কৃতিক বিভাগৰ সম্পাদক প্ৰৱিত্ৰ প্ৰাণ বৰাই সভাপতিত্ব কৰে।

আনহাতে সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা কামপুৰ জিলা শাখাৰ নামঘৰত অনুষ্ঠিত হোৱা জুমুৰা নাট সমাৰোহ অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰে  লখিমপুৰ জিলা (নাট: ভোজন বিহাৰ), কামপুৰ জিলা (নাট: চোৰধৰা) আৰু মৰিগাঁও জিলা (নাট: ভূমি লেটোৱা)। এই জুমুৰা নাট চাবলৈ সংঘৰ নামঘৰত আজি যথেষ্ট সংখ্যক ভক্তপ্ৰাণ ৰাইজ সমবেত হয়।

কামপুৰত শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ সংঘৰ নাট সমাৰোহৰ শুভাৰম্ভ 
গুজৰাটত তীব্ৰ সাম্প্ৰদায়িক উত্তেজনা

Related Stories

No stories found.
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in