লোকেলোকাৰণ্য ঐতিহ্যমণ্ডিত চম্পাৱতী জলপ্ৰপাত

লোকেলোকাৰণ্য ঐতিহ্যমণ্ডিত চম্পাৱতী জলপ্ৰপাত

ডিজিটেল ডেস্কঃ উদুলি-মুদুলি নগাঁৱৰ চম্পাৱতীৰ পদুলি । আৰম্ভ হৈছে মহাকুণ্ডমেলা । শুকুৰবাৰে পুৱাৰে পৰা লোকেলোকাৰণ্য হৈ পৰিছে ঐতিহ্যমণ্ডিত নগাঁৱৰ চাপানালাৰ চম্পাৱতী জলপ্ৰপাত।

লোকবিশ্বাস অনুসৰি ৰজা হংসধ্বজৰ পত্নী ৰাণী প্ৰভাৱতীৰ চকুলোৰে সৃষ্ট চম্পাৱতী কুণ্ডত মাঘী সপ্তমী তিথিত স্নান কৰিলে ৰোগ-ব্যাধি দূৰ হয় বুলি লোকবিশ্বাস আছে । চলি অহা প্ৰবাদ মতেই নগাঁও চহৰৰ পৰা প্ৰায় ২৫কি:মি: নিলগত অৱস্থিত পৰ্যটনৰ বিবিধ সম্ভাৰেৰে ভৰপূৰ চাপানালাৰ চম্পাৱতী কুণ্ডত পুৱাৰে পৰা ভিৰ কৰিছে অজস্ৰজনে। দুদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে আয়োজন কৰা মেলাস্থলীত এতিয়া উখল-মাখল পৰিৱেশ ।

হাজাৰ হাজাৰ লোকৰ সমাগম হোৱা নগাঁৱৰ চাপানালা চম্পাৱতী কুণ্ডত অজস্ৰজনে চম্পাৱতীৰ বুকুত স্নান কৰি আৰ্শীবাদ লোৱাৰ লগতে আন একাংশই আকৌ পৰিয়ালৰ সৈতে লগে-ভাগে এসাজ খাই উপভোগ কৰিলে মহাকুণ্ডমেলা।

আনহাতে হাজাৰ হাজাৰ লোকৰ আতিথ্যত ব্যস্ত হৈ থকা মেলা উদযাপন সমিতিয়ে ৰাইজৰ বাবে সকলো ধৰণৰ সুবিধাৰ ব্যৱস্থা কৰিছে।

লোকেলোকাৰণ্য ঐতিহ্যমণ্ডিত চম্পাৱতী জলপ্ৰপাত
বৰমাত অবৈধ সুৰা জব্দ

Related Stories

No stories found.
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in