তিনি শতাধিক মাটিৰ চাকিৰ পোহৰত মহাপুৰুষ শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ বিশ্ববিদ্যালয়ত জোনাকী মেল

তিনি শতাধিক মাটিৰ চাকিৰ পোহৰত মহাপুৰুষ শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ বিশ্ববিদ্যালয়ত জোনাকী মেল

ডিজিটেল সংবাদ,নগাঁও : তিনি শতাধিক মাটিৰ চাকিৰ পোহৰত, মুকলি আকাশৰ তলত মহাপুৰুষ শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ বিশ্ববিদ্যালয়ৰ অসমীয়া বিভাগে আয়োজন কৰে জোনাকী মেল ৷ বিভাগটোৰ লক্ষ্মীনাথ বেজবৰুৱা সাহিত্য চ’ৰাৰ উদ্যোগত আয়োজিত এই অনুষ্ঠানৰ শুভ উদ্বোধন কৰে প্ৰতিদিন টাইমৰ মধ্য অসমৰ ব্যুৰু চীফ বীৰেন বৰাই ৷

অনুষ্ঠানটি উদ্বোধন কৰি বৰাই কয়, “ এটা জাতিক শক্তিশালী কৰি ৰাখিবলৈ এনে অনুষ্ঠান অতি দৰকাৰী ৷ বিজ্ঞানৰ উত্থানেও আমাৰ পৰা পৰম্পৰা কঢ়ি নিব নোৱাৰে ৷” বিভাগটোৰ গৱেষক ছাত্ৰ গৌৰী প্ৰসাদ শৰ্মা আৰু ছাত্ৰী নিবেদিতা বৰুৱাই আঁত ধৰা এই অনুষ্ঠানত বৰমেলুৱৈ হিচাপে অংশগ্ৰহণ কৰে কলেজ অফ ইডুকেশ্বন নগাঁৱৰ অধ্যক্ষ ড° মানশিখা বৰুৱা তথা সন্মানীয় অতিথি হিচাপে উপস্থিত থাকে শিৱসাগৰ মহাবিদ্যালয়ৰ দৰ্শন বিভাগৰ মুৰব্বী ড° নিৰুপমা ভট্টাচাৰ্য ৷

অনুষ্ঠানৰ প্ৰাৰম্ভিকতে বিভাগটোৰ শিক্ষাৰ্থীসকলে বিভাগীয় সংগীত পৰিৱেশন কৰাৰ উপৰিও “শৰতৰ জোনাকত গীতিকবি” শীৰ্ষক এখনি সংগীতালেখ্য বিভাগটোৰ শিক্ষক-শিক্ষাৰ্থীসকলে পৰিৱেশন কৰে ৷ এই কাৰ্যসূচীৰ সমান্তৰালকৈ ছাত্ৰী প্ৰিয়ংকা টায়ে, ৰিকুমণি বৰা, প্ৰেৰণা দে’ই নৃত্য, ইংৰাজী বিভাগৰ সহকাৰী অধ্যাপিকা ড° চুমি দা-ধৰা, ছাত্ৰী হিমাশ্ৰী ভট্টাচাৰ্য, শান্তনু কৌশিক, দিক্ষীতা কাকতি, প্লাবিতা হাজৰিকাৰ লগতে বিশ্ববিদ্যালয়ৰ কৰ্মচাৰী চন্দনা বেজবৰুৱাই গীত পৰিৱেশন কৰি অনুষ্ঠানটো জীপাল কৰি তোলে ৷

ইয়াৰোপৰি বিভাগটোৰ ড° শিখামণি শৰ্মাই কথা কবিতা আৰু শিক্ষাৰ্থীদ্বয় ক্ৰমে হিমশিখা সন্দিকৈ তথা দ্বীপজ্যোতি নাথে কবিতা পাঠ কৰে ৷ বিভাগটোৰ মুৰব্বী অধ্যাপক ড° শ্যামলী দলৈ, সহকাৰী অধ্যাপকসকল ক্ৰমে ড° চন্দ্ৰ কমল চেতিয়া, ড° শিখামণি শৰ্মা, ড° পাৰ্থ প্ৰতিম ফুকন, ড° চাহিন জাফ্ৰিৰ লগতে বিশ্ববিদ্যালয়খনৰ বিষয়া-কৰ্মচাৰী, অধ্যাপক-অধ্যাপিকা, ছাত্ৰ-ছাত্ৰী উপস্থিত থকা অনুষ্ঠানত চ’ৰাৰ সম্পাদক বনদ্বীপ শৰ্মাই আগবঢ়োৱা শলাগৰ শৰাইৰে অনুষ্ঠানটি সামৰণি পৰে।

তিনি শতাধিক মাটিৰ চাকিৰ পোহৰত মহাপুৰুষ শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ বিশ্ববিদ্যালয়ত জোনাকী মেল
ভূপেন বৰা লুভীয়া মানুহ, চতুৰ্থবাৰৰ বাবে নিৰ্বাচনত হাৰি ৰেকৰ্ড গঢ়িব : পীযুষ হাজৰিকা

Related Stories

No stories found.
X
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in