বৃক্ষ ৰোপণেৰে অভিলেখ গঢ়া অসমৰ কাজিৰঙাত অবাধ বন ধ্বংস যজ্ঞ

বৃক্ষ ৰোপণেৰে অভিলেখ গঢ়া অসমৰ কাজিৰঙাত অবাধ বন ধ্বংস যজ্ঞ

ডিজিটেল সংবাদ, কাজিৰঙাঃ ১ কোটি গছপুলি ৰোপণেৰে বিশ্ব অভিলেখ গঢ়া অসমতে অবাধ গতিত বন ধ্বংস যজ্ঞ। বন বিভাগৰ অকৰ্মণ্যতাৰ বাবে অবাধ গতিত বন ধ্বংস যজ্ঞ চলিছে বিশ্ব ঐতিহ্যক্ষেত্ৰ কাজিৰঙাত ৷

উল্লেখ্য যে ক্ৰমে ধ্বংসৰ গৰাহলৈ কাজিৰঙাৰ আশীৰ্বাদস্বৰূপ কাৰ্বি পাহাৰ ৷ কাৰ্বি পাহাৰৰ সেউজ ভূমিত এতিয়া বনদস্যুৰ হাতোৰা পৰা সুলভ কাৰ্য হৈ পৰিছে ৷ এফালৰ পৰা ধ্বংস কৰা হৈছে মনোৰম সেউজীয়া কাৰ্বি পাহাৰ। এফালে যদি পাহাৰৰ গছ কাটি তহিলং কৰা হৈছে আনফালে বণিকগোষ্ঠীৰ অতিথিশালা নিৰ্মাণৰো অঘোষিত প্ৰতিযোগিতা চলিছে ৷

সুউচ্চ কাৰ্বি পাহাৰ ক্ৰয় কৰি বহিৰাগত বণিকগোষ্ঠীয়ে হোটেল নিৰ্মাণৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে৷ ইতিমধ্যে এটা পাহাৰৰ বৃহৎ অংশত আৰম্ভ হৈছে বাউণ্ডেৰী ৱালৰ কাম ৷ হাতীৰ সঘন আহ যাহ তথা বিচৰণভূমি হিচাপে পৰিগণিত হোৱা অঞ্চলটোত ৱাল স্থাপন কৰা হৈছে ৷ পিছে ইমানৰ পাছতো নিৰ্বিকাৰ বন বিভাগ, কিম্বা প্ৰশাসন। যাক লৈ তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হৈছে কাজিৰঙাত।

বৃক্ষ ৰোপণেৰে অভিলেখ গঢ়া অসমৰ কাজিৰঙাত অবাধ বন ধ্বংস যজ্ঞ
দুই বিশিষ্ট সাংবাদিকৰ মৃত্যুত জাৰ্নেলিষ্ট ফৰাম, অসমৰ শোক প্ৰকাশ

Related Stories

No stories found.
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in