তামুলপুৰত অবৈধ সুৰাৰ গুডামত আবকাৰী চোৰাংচোৱাৰ অভিযান

ভূটানৰ পৰা অসমলৈ কিদৰে ২৫ লক্ষাধিক টকা মূল্যৰ সুৰা সৰবৰাহ হ'ল তাক লৈ সৃষ্টি হৈছে ৰহস্যৰ
তামুলপুৰত অবৈধ সুৰাৰ গুডামত আবকাৰী চোৰাংচোৱাৰ অভিযান

ডিজিটেল সংবাদ,তামুলপুৰ : চুবুৰীয়া ৰাষ্ট্ৰ ভূটানত সস্তীয়া দামত সুৰা ক্ৰয় কৰি কোনে অসমত অবৈধ সুৰাৰ ৰমৰমীয়া ব্যৱসায় চলাইছে ! সস্তীয় দামত ক্ৰয় কৰি অসমত বিক্ৰী কৰিছে তিনিগুন অধিক মূল্যত ।

কাক কাক মেনেজ কৰি পিছলা নামৰ লোকজনে নিৰ্বিঘ্নে চলাইছে অবৈধ বিলাতী সুৰাৰ ৰমৰমীয়া বেহা ! পোহৰলৈ অহা তথ্য অনুসৰি ভূটানত ৬০ টকাৰ সুৰা ভাৰতত অহাৰ লগে লগেই হৈ পৰে একো একোটা ব্ৰেণ্ডেট সুৰা ।

দেওবাৰে আবকাৰী চোৰাংচোৱা সংস্থাই তামুলপুৰত বৃহৎ অভিযান চলায় ৷ অবৈধ বিলাতী সুৰাৰ বৃহৎ ব্যৱসায়ৰ বিৰুদ্ধে চলাই এই অভিযান ৷

অভিযানত ২৫ লক্ষাধিক টকা মূল্যৰ ভূটানৰ বিলাতী সুৰা জব্দ কৰে । পংকজ কলিতা ওৰফে পিছলাৰ কেইবাটাও গুডামত চলাই এই অভিযান । বহুদিনৰ পৰাই ভূটানৰ পৰা সুৰা আনি অসমৰ নকল লেবেল - হলোগ্ৰাম লগাই ৰমৰমীয়া বেহা চলোৱাৰ কথা জানিব পৰা গৈছে ।

সুৰাৰ অবৈধ উদ্যোগলৈ পৰিণত কৰি দীৰ্ঘদিনৰ পৰা সুৰাৰ অবৈধ ব্যৱসায় চলাই আহিছিল পিছলাই ৷ তামুলপুৰ জিলাৰ দলংপাৰ, ঘগ্ৰা চ'ক, চিকনীবাৰীকে ধৰি কেইবাঠাইত এই অভিযান চলাই আবকাৰীৰ দলে ।

উল্লেখ্য যে সস্তীয়া দামত ভূটানৰ পৰা সুৰা আনি ইয়াত বটলত ভৰাই অসমৰ ডুপ্লিকেট- হলোগ্ৰাম আৰু লেবেল লগাই ভেজাল সুৰাৰ বৃহৎ ব্যৱসায় চলাই আহিছিল ৷ অভিযানত ভুটানত তৈয়াৰী ৪৬১ কাৰ্টুন সুৰা জব্দ কৰে অভিযানকাৰী দলটোৱে ।

ইফালে আবকাৰী চোৰাংচোৱা অহাৰ উমান পাই পলায়ন কৰে পংকজ কলিতা ওৰফে পিছলাই । অভিযানকাৰী দলটোৱে ইতিমধ্যে পংকজ কলিতা ওৰফে পিছলাৰ পত্নীক সোধা-পোচাৰ বাবে আটক কৰিছে ।

উল্লেখ্য যে, চুবুৰীয়া ৰাষ্ট্ৰ ভূটানৰ মুখ্য দুৱাৰত তীব্ৰ নিৰাপত্তাৰ লগতে তালাচী চলাই নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে । তেনেস্থলত ভূটানৰ পৰা অসমলৈ কিদৰে ২৫ লক্ষাধিক টকা মূল্যৰ সুৰা সৰবৰাহ হ'ল তাক লৈ সৃষ্টি হৈছে ঘন ৰহস্যৰ ।

কেঁচুৱাৰ গ্ৰীষ্মকালৰ ছালৰ যতনৰ নিয়ম, শিশুটিক মালিচ কৰাৰ কৌশলসমূহ

Related Stories

No stories found.
X
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in