'নাটমণ্ডল',পাঠশালাৰ গ্ৰীষ্মকালীন শিশুনাট কৰ্মশালা

'নাটমণ্ডল',পাঠশালাৰ গ্ৰীষ্মকালীন শিশুনাট কৰ্মশালা
'নাটমণ্ডল',পাঠশালাৰ গ্ৰীষ্মকালীন শিশুনাট কৰ্মশালা

ডিজিটেল সংবাদ,পাটাছাৰকুছি : বৃহত্তৰ বজালী অঞ্চলৰ শিশুনাটৰ বাটকটীয়া 'নাটমণ্ডল',পাঠশালাৰ উদ্যোগত এই বছৰো ১ জুলাইৰ পৰা ৩১ জুলাই ২০২৪লৈ এমাহ জোৰা গ্ৰীষ্মকালীন শিশুনাট কৰ্মশালাৰ আয়োজন কৰা হৈছে। বিগত ডেৰ দশক ধৰি প্ৰতিবছৰে প্ৰায় দুকুৰি-তিনিকুৰি শিশুৰ সমন্বয়ত শিশুনাট কৰ্মশালা অনুষ্ঠিত কৰি শিশুসকলৰ মাজত নাটক আৰু নাট্য বিষয়ক প্ৰশিক্ষণ দিয়াৰ লগতে শিশুসকলৰ মানসিক, শাৰীৰিক, আৰু বৌদ্ধিক দিশতো বিশেষভাবে অৰিহণা যোগাই আহিছে নাটমণ্ডলে ৷

উক্ত কৰ্মশালাত অসমৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ অভিজ্ঞ নাট্য ব্যক্তিত্ব তথা নাট্য শিল্পত ওতপ্ৰোতভাৱে জড়িত প্ৰথিতযশা নাটপ্ৰশিক্ষকৰ দ্বাৰা নাট্য বিষয়ক প্ৰশিক্ষণ দিয়া হ'ব।সেয়েহে ৬ বছৰ বয়সৰ পৰা ১৪ বছৰ বয়সৰ ইচ্ছুক শিক্ষাৰ্থীক শিশুনাট কৰ্মশালাত ভাগ ল'বলৈ শিশুনাট কৰ্মশালাৰ আয়োজক "নাটমণ্ডল" পাঠশালাৰ সৈতে সময়মতে যোগাযোগ কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছে ৷

উদ্যোক্তাই জনোৱা অনুসৰি যোগাযোগৰ শেষ তাৰিখ ৩০ জুন। যোগাযোগ নম্বৰ হৈছে- ৭৬৩৬৯০০০৮১, ৬৯০০৫৭৪০১৭, ৬০০১২৯১৯৪৫ আৰু ৯৯৫৪৭৯৬২৪২ ।

উল্লেখ্য যে কৰ্মশালাৰ অন্তত কৃতি শিক্ষক প্ৰয়াত দশৰথ কলিতা আৰু পূব কামৰূপ কলেজৰ, বাঘমাৰাৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ প্ৰয়াত ড° ৰুণু দেৱীৰ সশ্ৰদ্ধ সোঁৱৰণত নাট্যকাৰ নিতুল কুমাৰ মেধিৰ ৰচনা-পৰিচালনাৰে শিশুনাট "এ গ্ৰেড-বি গ্ৰেড" মঞ্চস্থ কৰা হ'ব।লগতে নাটমণ্ডলৰ, ২৮ সংখ্যক বাৰ্ষিক মুখপত্ৰ "নাট্যগল্প" খনি উন্মোচন কৰা হ'ব ।

উল্লেখিত শিশুনাট কৰ্মশালাৰ লগত সংগতি ৰাখি অনুষ্ঠিত সকলো কাৰ্যসূচীত নাটমণ্ডল, পাঠশালাই ৰাইজৰ সহায় সহযোগিতা আন্তৰিকতাৰে কামনা কৰিছে।

'নাটমণ্ডল',পাঠশালাৰ গ্ৰীষ্মকালীন শিশুনাট কৰ্মশালা
দিল্লীৰ বিমানবন্দৰৰ চাদ খহি আহত ৪জন

Related Stories

No stories found.
X
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in