মুম্বাইৰ প্ৰাক্তন আৰক্ষী আয়ুক্ত পৰমবীৰ সিঙৰ আবেদন সন্দৰ্ভত উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ শুনানি

মুম্বাইৰ প্ৰাক্তন আৰক্ষী আয়ুক্ত পৰমবীৰ সিঙৰ আবেদন সন্দৰ্ভত উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ শুনানি

ডিজিটেল ডেস্কঃ উচ্চতম ন্যায়ালয়ে বুধবাৰে মুম্বাইৰ প্ৰাক্তন আৰক্ষী আয়ুক্তপৰমবীৰ সিঙৰ আবেদনৰ শুনানি কৰিব। আবেদনত পৰমবীৰ সিঙে মহাৰাষ্ট্ৰৰ গৃহ মন্ত্ৰী অনিল দেশমুখৰ বিৰুদ্ধে চিবিআই তদন্তৰ দাবীৰ জনাইছিল। পৰমবীৰ সিঙে ৰাজ্যৰ উদ্ধৱ ঠাকৰায়ৰ চৰকাৰী আদেশ বাতিল কৰাৰ দাবী জনাইছিল যাৰ অধীনত তেওঁক মুম্বাই আৰক্ষী আয়ুক্ত পদৰ পৰা স্থানান্তৰ কৰা হৈছিল।

মুম্বাইৰ অধিবক্তা জয়শ্ৰী লক্ষ্মণৰাও পাটিলে মহাৰাষ্ট্ৰৰ বোমা বিবাদ সন্দৰ্ভত মুম্বাইৰ প্ৰাক্তন আৰক্ষী আয়ুক্ত পৰম বীৰ সিঙে দাখিল কৰা আবেদনত নিজকে অনুগ্ৰহ কৰিবলৈ প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰি উচ্চতম ন্যায়ালয়ত এখন আবেদন দাখিল কৰিছে। আবেদনত তেওঁ কয় যে পৰমবীৰ সিঙৰ আবেদনৰ শুনানি ৰখাৰ সময়ত তেওঁ আদালতত নিজৰ পক্ষ ল'ব বিচাৰিছিল।

মুম্বাই আৰক্ষীৰ প্ৰাক্তন আয়ুক্ত পৰমবীৰ সিঙক উদ্যোগপতি মুকেশ আম্বানিৰ মুম্বাইৰ বাসগৃহ এণ্টিলিয়াৰ বাহিৰত মনসুখ হেৰেনৰ সন্দেহযুক্ত মৃত্যুৰ ঘটনাৰ বাবে গৃহৰক্ষী বিভাগলৈ স্থানান্তৰ কৰা হৈছিল। স্থানান্তৰৰ কেইদিনমান পিছত, পৰমবীৰ সিঙে ৰাজ্যিক গৃহ মন্ত্ৰীক প্ৰতি মাহে ১০০ কোটি টকা আদায় কৰাৰ অভিযোগ কৰি এখন পত্ৰ লিখিছিল। এই সমগ্ৰ বিষয়টোক ৰাজ্যখনত ৰাজনীতি তীব্ৰ হৈ আছে। বিৰোধী দলসমূহে গৃহমন্ত্ৰী অনিল দেশমুখৰ পদত্যাগৰ দাবী জনাইছে।

Related Stories

No stories found.
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in