শেহতীয়া খবৰ
১ লাখ ২ হাজাৰ ৪৬২ জন লোকৰ নাম অন্তৰ্ভূক্তিৰে প্ৰকাশ পালে এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা, সবিশেষ খবৰ...  •  মুজাফ্ফৰপুৰত একিউট এনকেফেলাইটিছ ছিণ্ড্ৰমত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা শিশুৰ সংখ্যা ১৩২ জনলৈ বৃদ্ধি  •  এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান

আজি পবিত্ৰ ঈদল-ফিতৰ…

125

ডিজিটেল ডেস্কঃ আজি পবিত্ৰ ঈদল-ফিতৰ। ত্যাগ, সংযমেৰে এমাহ উপবাস তথা ৰমজানৰ ৰোজাৰ অন্তত আজি উলহ মালহৰে পালন কৰিব ইছলামধৰ্মী লোকসকলৰ পবিত্ৰ উৎসৱ ঈদল ফিতৰ।

কেন্দ্ৰীল হিলাল কমিটিৰ সভাপতি মৌলানা ফকৰুদ্দিন আহমদ কাছিমীয়ে ধুবুৰীকে ধৰি অন্যান্য স্থানতো ঈদৰ জোন প্ৰত্যক্ষ কৰাৰ পাছত আজি ঈদল-ফিতৰ উপলক্ষে ৰাজ্যৰ ৰাজ্যপাল জগদীশ মুখী আৰু মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে সমূহ ৰাইজক ঈদল-ফিতৰ শুভেচ্ছা জ্ঞাপন কৰিছে।

ইফালে ৰাজ্যৰ লগতে দেশৰ ভিন্ন প্ৰান্তত ঈদৰ উপলক্ষে দেখা গৈছে ব্যাপক উৎসাহ-উদ্দীপনা। প্ৰেম আৰু ভাতৃত্ববোধৰ এনাজৰীডাল অধিক কটকটীয়া কৰা মানসেৰে পুৱাই ৰাষ্ট্ৰপতি ৰামনাথ কোবিন্দেও জনালে ঈদৰ শুভকামনা।

মহাৰাষ্ট্ৰ হামিদিয়াচ মছজিদতো পুৱাই হাজাৰ হাজাৰ ইছলাম ধৰ্মাৱলম্বী লোকে পঢ়িলে নামাজ।

দিল্লীৰ জামা মছজিদতো দেখা গ’ল একেই ভিৰ।

মধ্যপ্ৰদেশত মুখ্যমন্ত্ৰী কমল নাথে জনসাধাৰণৰ ওচৰলৈ গৈ জনালে শুভেচ্ছা

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি