শেহতীয়া খবৰ
হিন্দু বাংলাদেশীক নাগৰিকত্ব প্ৰদানৰ বিৰোধিতাত কঁপিল শিৱসাগৰ  •  ২৭ জানুৱাৰীত ১২ ঘণ্টাৰ বাবে ৰাজ্য অচল কৰিব ৭০ সংগঠনে!  •  ২৭ জানুৱাৰীত ১২ ঘণ্টাৰ বাবে ৰাজ্য অচল কৰিব ৭০ সংগঠনে!  •  বিধানসভাত বিৰোধী আসনত বহিবলৈ অধ্যক্ষক পত্ৰ অগপৰ  •  বিধানসভাত বিৰোধী আসনত বহিবলৈ অধ্যক্ষক পত্ৰ অগপৰ  •  বিশ্বনাথ জিলাৰ নতুন উপায়ুক্ত পৱিত্ৰ ৰাম খাউণ্ডৰ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ  •  শিৱসাগৰ জিলাৰ উপায়ুক্ত হিচাপে ডঃএছ লক্ষ্মণৰ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ  •  নুমলীগড়ৰ ৩৯নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত অচিনাক্ত গাড়ীৰ খুন্দাত নাহৰফুটুকীৰ মৃত্যু  •  বিজেপিৰ দল আৰু চৰকাৰৰ সুমতি কামনাৰে কংগ্ৰেছৰ ভাগৱত পাঠ  •  গোৱালপাৰাত ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনত সৰ্বমুঠ ৬৫:৮১% ভোট গ্ৰহণ

দ্বিতীয় টেষ্টত বৃহৎ ব্যৱধানত পৰাস্ত ভাৰত

319

ডিজিটেল ডেস্কঃ ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে দ্বিতীয় টেষ্টত ভাৰতে শোচনীয় পৰাজয় বৰণ কৰে। লৰ্ডছত অনুষ্ঠিত খেলখনত টীম ইণ্ডিয়াক এক ইনিংছ আৰু ১৫৯ ৰানৰ বিশাল ব্যৱধানত হৰুৱায় ঘৰুৱা দলটোৱে।

দ্বিতীয় ইনিংছত ভাৰতীয় দলটোৱে ১৩০ ৰানতে অলাউট হয়।  ইংলেণ্ডৰ ষ্টুৱাৰ্ট ব্ৰডে দুৰ্দান্ত বলিং কৰে। দ্বিতীয় ইনিংছত  মাত্ৰ ১৭ ৰান কৰিয়েই পেভিলিয়নমুখী হয় কোহলি।

উল্লেখ্য যে, প্ৰথম ইনিংছত ইংলেণ্ডে ৭ উইকেটৰ বিনিময়ত ৩৯৬ ৰান সংগ্ৰহ কৰিছিল। বিপৰীতে বেটিঙৰ আমন্ত্ৰণ লাভ কৰা ভাৰতে প্ৰথম ইনিংছত  স্ক’ৰ কৰিছিল মাত্ৰ ১০৭ ৰান। এই পৰাজয়েৰে শৃংখলটোত ২-০ত পিছপৰি ৰয় আলহী দলটো।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি