শেহতীয়া খবৰ
স্বৰ্ণকন্যা হিমা দাসক দিচাং ৰিজ'ৰ্টৰ সম্বৰ্ধনা  •  স্বৰ্ণকন্যা হিমা দাসক দিচাং ৰিজ'ৰ্টৰ সম্বৰ্ধনা  •  ধুবুৰীত বিএছএফ চোৰাংচোৱাৰ ড্ৰাগছৰ বিৰুদ্ধে অভিযান  •  হিজবুলৰে সম্পৰ্কৰ সন্দেহত আটক কৰা ৩ যুৱকক মুকলি হোজাই আৰক্ষীৰ  •  এটা দামী মোবাইলৰ বাবে সন্তানক ৪০ হাজাৰ টকাত বিক্ৰী মাতৃৰ  •  ২০২০ত গাড়ীৰ মূল্যতে কিনিব পাৰিব উৰাজাহাজ!  •  প্ৰয়োজন হ’লে ন্যায়াধীশ দম্পত্তিৰ বিৰুদ্ধেও হ’ব তদন্ত, এপিএছচি কেলেংকাৰীৰ সন্দৰ্ভত কুলধৰ শইকীয়াৰ মন্তব্য  •  ২০ এপ্ৰিলত মই কল্পনা লাজমীক শেষবাৰৰ বাবে লগ পাইছিলোঃ কমল কটকী  •  নগাঁৱৰ জুৰীয়াত পানীত পৰি এটি শিশুৰ মৃত্যু  •  তিনিচুকীয়াত ৪ সন্দেহযুক্ত নাগৰিকক আটক

দ্বিতীয় টেষ্টত বৃহৎ ব্যৱধানত পৰাস্ত ভাৰত

295

ডিজিটেল ডেস্কঃ ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে দ্বিতীয় টেষ্টত ভাৰতে শোচনীয় পৰাজয় বৰণ কৰে। লৰ্ডছত অনুষ্ঠিত খেলখনত টীম ইণ্ডিয়াক এক ইনিংছ আৰু ১৫৯ ৰানৰ বিশাল ব্যৱধানত হৰুৱায় ঘৰুৱা দলটোৱে।

দ্বিতীয় ইনিংছত ভাৰতীয় দলটোৱে ১৩০ ৰানতে অলাউট হয়।  ইংলেণ্ডৰ ষ্টুৱাৰ্ট ব্ৰডে দুৰ্দান্ত বলিং কৰে। দ্বিতীয় ইনিংছত  মাত্ৰ ১৭ ৰান কৰিয়েই পেভিলিয়নমুখী হয় কোহলি।

উল্লেখ্য যে, প্ৰথম ইনিংছত ইংলেণ্ডে ৭ উইকেটৰ বিনিময়ত ৩৯৬ ৰান সংগ্ৰহ কৰিছিল। বিপৰীতে বেটিঙৰ আমন্ত্ৰণ লাভ কৰা ভাৰতে প্ৰথম ইনিংছত  স্ক’ৰ কৰিছিল মাত্ৰ ১০৭ ৰান। এই পৰাজয়েৰে শৃংখলটোত ২-০ত পিছপৰি ৰয় আলহী দলটো।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি