শেহতীয়া খবৰ
হাৰিয়ানাত উদ্ধাৰ অসমৰ যুৱতী  •  মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰে’ল পথত উদ্ধাৰ ২টা বাঘৰ পোৱালীৰ মৃতদেহ  •  সোণাৰিত বিজেপিৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ ৰাইজৰ  •  হোজাইত গৰাকীবিহীন এল্ট’ উদ্ধাৰ  •  কাশ্মীৰ ভাৰতৰ অংশ আছিল, আছে আৰু থাকিবঃ শ্বাহিদ আফ্ৰিদীক প্ৰত্যুত্তৰ গৃহমন্ত্ৰীৰ, VIDEO  •  কাশ্মীৰ ভাৰতৰ অংশ আছিল, আছে আৰু থাকিবঃ শ্বাহিদ আফ্ৰিদীক প্ৰত্যুত্তৰ গৃহমন্ত্ৰীৰ, VIDEO  •  আজি আলফা নেতা জিতেন দত্ত আৰু মৃণাল হাজৰিকাক হাজিৰ কৰোৱা হ’ব আদালতত  •  ছয়গাঁৱত টিকট প্ৰদানৰ নামত বিধায়ক ৰেকিবুদ্দিনৰ বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন সংগ্ৰহৰ অভিযোগ  •  আং ছান ছ্যু-চিৰ সন্মান ঘূৰাই ল'লে এমনেষ্টিয়ে  •  মুদ্ৰাস্ফীতিৰ ক্ষেত্ৰত দেশৰ ভিতৰতে শীৰ্ষত অসম

দ্বিতীয় টেষ্টত বৃহৎ ব্যৱধানত পৰাস্ত ভাৰত

302

ডিজিটেল ডেস্কঃ ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে দ্বিতীয় টেষ্টত ভাৰতে শোচনীয় পৰাজয় বৰণ কৰে। লৰ্ডছত অনুষ্ঠিত খেলখনত টীম ইণ্ডিয়াক এক ইনিংছ আৰু ১৫৯ ৰানৰ বিশাল ব্যৱধানত হৰুৱায় ঘৰুৱা দলটোৱে।

দ্বিতীয় ইনিংছত ভাৰতীয় দলটোৱে ১৩০ ৰানতে অলাউট হয়।  ইংলেণ্ডৰ ষ্টুৱাৰ্ট ব্ৰডে দুৰ্দান্ত বলিং কৰে। দ্বিতীয় ইনিংছত  মাত্ৰ ১৭ ৰান কৰিয়েই পেভিলিয়নমুখী হয় কোহলি।

উল্লেখ্য যে, প্ৰথম ইনিংছত ইংলেণ্ডে ৭ উইকেটৰ বিনিময়ত ৩৯৬ ৰান সংগ্ৰহ কৰিছিল। বিপৰীতে বেটিঙৰ আমন্ত্ৰণ লাভ কৰা ভাৰতে প্ৰথম ইনিংছত  স্ক’ৰ কৰিছিল মাত্ৰ ১০৭ ৰান। এই পৰাজয়েৰে শৃংখলটোত ২-০ত পিছপৰি ৰয় আলহী দলটো।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি