শেহতীয়া খবৰ
বঙাইগাঁৱত সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ৰ শৰীৰচৰ্চা প্ৰতিযোগিতা  •  এজাক বৰষুণতে বুৰ গ'ল স্মাৰ্ট চিটি গুৱাহাটী  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  অসমৰ আন এটা সশস্ত্ৰ সংগঠনৰ যুদ্ধবিৰতি ঘোষণা, ওদালগুৰিত ইউজিপিঅ'ই জমা দিলে অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ  •  চন্দ্ৰযান-২ সন্দৰ্ভত ইছৰ’ই কৰিলে টুইট...  •  কৃষি বিজ্ঞান কেন্দ্ৰ নগাঁৱৰ উদ্যোগত 'বৃহৎ পৰিসৰত গছ পুলি ৰোপণ' কাৰ্যসূচী  •  মডেল বিটিচিত জৰাজীৰ্ণ পথ, ক্ষুব্ধ এবিএমছুৰ কোকৰাঝাৰ-ফুটকিবাৰী পথ অৱৰোধ, ক্ষুৰধাৰ সমালোচনা হাগ্ৰামা-প্ৰমিলাক  •  বলিউডৰ আটাইতকৈ বিগ বাজেট ছবি, ‘ৰাৱণ’ৰ চৰিত্ৰত দেখা পাব পাৰে বাহুবলীক!  •  আমেথিবাসীলৈ কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী স্মৃতি ইৰাণীৰ উপহাৰ...

তামুলপুৰৰ ছলিকান্দাত ইউপিপিএলৰ নিৰ্বাচনী সভা

সাম্প্ৰতিক সময়ত বড়ো-অবড়োৰ ৰাজনীতি কৰি লাভ নাইঃ ফজলুল কৰিম কাছিমী, ৰাজ্যিক জমিয়ত উলেমাৰ সাধাৰণ সম্পাদক

24

ডিজিটেল সংবাদ, তামুলপুৰঃ সাম্প্ৰতিক সময়ত বড়ো-অবড়োৰ ৰাজনীতি কৰি লাভ নাই। বড়োৰ লগত আমি বহু কাজিয়া কৰিলো।এতিয়া কাজিয়া বন্ধ কৰিবৰ হ’ল।-এই ভাষ্য ৰাজ্যিক জমিয়েত উলেমা হিন্দৰ সাধাৰণ সম্পাদক ফজলুল কৰিম কাছিমীৰ। তামুলপুৰ জিলা ইউপিপিএলৰ উপ সভাপতি ছাইফুদ্দিন আহমেদৰ সভাপতিত্বত বৃহস্পতিবাৰে সন্ধিয়া তামুলপুৰৰ ছলিকান্দাত অনুষ্ঠিত এখন নিৰ্বাচনী সভাত অংশগ্ৰহণ কৰি ৰাজ্যিক জমিয়ত উলেমায়ে হিন্দৰ সাধাৰণ সম্পাদক গৰাকীয়ে এইদৰে মন্তব্য কৰে।

ভাষণ প্ৰসংগত তেওঁ কয় যে, আমি সৰু সৰু জাতি জনগোষ্ঠীবোৰে কাজিয়াত ব্যস্ত থাকোতে বৃহত জনগোষ্ঠীবোৰ বহুদুৰ আগুৱাই গ’ল। ভাষণ প্ৰসংগত তেওঁ আৰু কয় যে, আমি বড়ো-মুছলমান আদি সকলোৱে মিলি বিটিচিৰ উন্নয়ণ, সম্প্ৰীতি সুদৃঢ় কৰিব বিচাৰিছো, বড়ো সকলক লগত লৈ আমি তেওঁলোকৰ হৃদয়ত সোমাই লব বিচাৰিছো, যাতে আমি পৰস্পৰে পৰস্পৰক বুজিব পাৰো। সমাগত লোকসভা নিৰ্বাচনত কোকৰাঝাৰ লোকসভাত এবছু, এ ন ডি এফ বি(প্ৰ)ৰ সমৰ্থিত প্ৰাৰ্থী ইউজি ব্ৰহ্মক সেয়ে জমিয়ত উলমায়ে হিন্দে সমৰ্থন কৰিছে আৰু তেওঁ বিপুল ভোটত জয়লাভ কৰিব বুলিও দাবী কৰে।

কেইবাশ লোকে অংশ গ্ৰহণ কৰা বৃহস্পতিবাৰে এই নিৰ্বাচনী সভাখনত কামৰূপ জিলা জমিয়ত উলমায়ে হিন্দৰ সম্পাদক ৰস্তুম আলী, ইউপিপিএলৰ উপ সভাপতি ভ্ৰমণ বাগলাৰী, পিজেএচিএফবিএমৰ মুখ্য আহ্বায়ক ৰাকেশ বড়োৱেও ভাষণ দিয়ে। ইউপিপিএলৰ যুৱ মৰ্ছাৰ উপ সভাপতি মনোজ গয়াৰীয়ে আঁতধৰা সভাখনত পিজেএচিএফবিএমৰ মুখ্য আহ্বায়ক যোগেন বসুমতাৰী, কেন্দ্ৰীয় উপ সভাপতি হজৰত আলী প্ৰমুখ্যে আন কেবাজনো নেতাই অংশ গ্ৰহণ কৰে। বৃহস্পতিবাৰে সভাতেই অবড়ো, বিপিএফ, কংগ্ৰেছ আদি বিভিন্ন দল সংগঠনৰ পৰা প্ৰায় অৰ্ধ শতাধিক নেতা-কৰ্মীয়ে ইউপিপিএল দলত যোগদান কৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি