শেহতীয়া খবৰ
ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ সাহায্যৰে পশু চিকিৎসা বিভাগৰ প্ৰশিক্ষণঃ আত্মসহায়ক গোটৰ মাজত গৰু, গাহৰি বিতৰণ  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ঢকুৱাখনাত প্ৰয়াত সংবাদসেৱী অনিৰ্বাণ বৰগোঁহাইৰ স্মৃতিচাৰণ সভা...  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  ভাৰতীয় হকী দলটোত দলিত খেলুৱৈ থকাৰ বাবেই পৰাস্ত হ'লঃ হকী খেলুৱৈৰ ঘৰৰ সন্মুখত আতচবাজী ফুটাই উল্লাখ তথাকথিত উচ্চ বৰ্ণৰ

সোৱণশিৰি নদীত তিনি যুৱকৰ সলিল সমাধি..

ডিজিটেল সংবাদ লখিমপুৰঃ লখিমপুৰৰ সোৱণশিৰি নদীত বৃহস্পতিবাৰে আবেলি এক শোকাৱহ দুৰ্ঘটনা সংঘটিত হয়। নদী খনৰ বাধাকৰা দৰ্গে ঘাটত তিনিজন যুৱকৰ সলিল সমাধি হয় ৷ ঘটনাৰ বিৱৰণী মতে বৃহস্পতিবাৰে আবেলি স্থানীয় মৈদমীয়া গাঁৱৰ ছয় জন যুৱকে নদী খনৰ বাধাকৰা দৰ্গে ঘাটত গা ধুবলৈ যায় ৷

প্ৰথমে ছাজাদুল হক নামৰ যুৱক জনে গা ধুবলৈ নদীত নামে ৷ যুৱক জনে পানীত ককবকাবলৈ ধৰাত আদনান হাজৰিকা আৰু মামুদ হুছেইন নামৰ দুই যুৱকে তেওঁক উদ্ধাৰ কৰিবলৈ যত্ন কৰে ।এই দুই যুৱকো নদীৰ পানীত ডুব যায় ৷ পাৰত থকা আন তিনিজন যুৱকে লগে লগে হুৱা দুৱা লগায়। স্থানীয় ৰাইজে আৰক্ষী আৰু এছ ডি আৰ এফ বাহিনীক খবৰ দিয়ে ৷

এছ ডি আৰ এফে অভিযান চলাই আদনান হাজৰিকা আৰু মামুদ হুছেইনক উদ্ধাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷ এই বাতৰি লিখা পৰলৈকে ছাজাদুল হকৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ হোৱা নাই ৷ বৃহস্পতিবাৰে আবেলি তিনি বজাত এই শোকাৱহ দুৰ্ঘটনাটো সংঘটিত হয় ৷ আদনান হাজৰিকাৰ বয়স ১৭ বছৰ ,ছাজাদুল হ’কৰ ২০ বছৰ আৰু মামুদ হোছেইনৰ বয়স ৩২ বছৰ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি