শেহতীয়া খবৰ
বঙাইগাঁৱত সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ৰ শৰীৰচৰ্চা প্ৰতিযোগিতা  •  এজাক বৰষুণতে বুৰ গ'ল স্মাৰ্ট চিটি গুৱাহাটী  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  অসমৰ আন এটা সশস্ত্ৰ সংগঠনৰ যুদ্ধবিৰতি ঘোষণা, ওদালগুৰিত ইউজিপিঅ'ই জমা দিলে অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ  •  চন্দ্ৰযান-২ সন্দৰ্ভত ইছৰ’ই কৰিলে টুইট...  •  কৃষি বিজ্ঞান কেন্দ্ৰ নগাঁৱৰ উদ্যোগত 'বৃহৎ পৰিসৰত গছ পুলি ৰোপণ' কাৰ্যসূচী  •  মডেল বিটিচিত জৰাজীৰ্ণ পথ, ক্ষুব্ধ এবিএমছুৰ কোকৰাঝাৰ-ফুটকিবাৰী পথ অৱৰোধ, ক্ষুৰধাৰ সমালোচনা হাগ্ৰামা-প্ৰমিলাক  •  বলিউডৰ আটাইতকৈ বিগ বাজেট ছবি, ‘ৰাৱণ’ৰ চৰিত্ৰত দেখা পাব পাৰে বাহুবলীক!  •  আমেথিবাসীলৈ কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী স্মৃতি ইৰাণীৰ উপহাৰ...

দৰঙত তিনি চোৰাং গঁড় চিকাৰী আটক

173

ডিজিটেল সংবাদ, মঙলদৈঃ পৃথিৱী বিখ্যাত এশিঙিয়া গঁড় চিকাৰৰ বাবে খাপ পিটি থকা তিনি গঁড় চিকাৰীক বুধবাৰে দৰং আৰক্ষী আৰু ওৰাং ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানৰ এটি দলে যুটীয়াভাৱে অভিযান চলাই গ্ৰেপ্তাৰ কৰে।

প্ৰাপ্ত তথ্যমতে, ওৰাং ৰাষ্ট্রীয় উদ্যানত ১৫ মে’ৰ নিশা এটা গঁড় চিকাৰৰ বাবে এই তিনি ধৃতই পৰিকল্পনা কৰি শিলবৰী থানা এলেকাত বাহৰ পাতি থাকোতেই গোপন খবৰৰ ভিত্তিত দৰঙৰ আৰক্ষী অধীক্ষক অমৃত ভূঞাৰ তত্বাৱধানত যোৱা অভিযানকাৰী দলটোৱে চোৰাং চিকাৰীৰ দলটোক আটক কৰিব সক্ষম হয়।

আৰক্ষীয়ে দলটোৰ পৰা এটা .৩০৩ ৰাইফল, এটা ছাইলেন্সৰ, ১১ জাই সজীৱ গুলী আৰু এখন খুকুৰী উদ্ধাৰ কৰে। ধৃত চিকাৰী কেইজন ক্ৰমে- সাগৰ সিনহা, সমচেৰ আলী আৰু মৰুজ আলী বুলি জানিব পৰা গৈছে। ইয়াৰে সাগৰ সিনহা ১২ আসাম ৰাইফলচৰ পৰা পলাই অহা জোৱান বুলি আৰক্ষীয়ে জানিবলৈ দিয়ে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি