শেহতীয়া খবৰ
পৰ পুৰুষৰে পত্নীৰ সম্পৰ্ক! কামপুৰত পত্নী-শহুৰৰ পৰিয়ালে বিহ খুৱাই হত্যা কৰাৰ সন্দেহ যুৱকক...  •  বিশ্বনাথত ভয়ংকৰ পথ দুৰ্ঘটনা, থিতাতে নিহত ২জন  •  মহানগৰীত ৱৰ্ল্ড ডে অফ ৰিমেম্বাৰেঞ্চ উদযাপন, পথ দুৰ্ঘটনাত নিহত সকলক স্মৰণ  •  মহানগৰীত সেনাৰ সহযোগত বন বিভাগে পানী টেংকীৰ পৰা উদ্ধাৰ কৰিলে পোৱালিসহ এটা হাতী  •  পুৰণিগুদামত চোৰাং গৰু ভৰ্তি বাহন উদ্ধাৰ, চামগুৰি আৰক্ষী ভূমিকাত সন্দেহ স্থানীয় ৰাইজৰ  •  জম্মু-কাশ্মীৰৰ হীৰানগৰ চেক্টৰত যুদ্ধ বিৰতি উলংঘন পাক সেনাৰ  •  মৃত্যু নহয়! বন বিভাগে হত্যা কৰিলে কৃষ্ণক...  •  ৫ কোটি টকীয়া ঢকুৱাখনা নগৰ পানীযোগান আঁচনিৰ আধাৰশিলা স্থাপন মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ  •  চাবোনৰ কেচত ভৰাই ৰাখিছিল ৩০ লাখ টকাৰ হেৰোইন, কাছাৰত ৱাইন শ্বপৰ গৰাকীক আটক  •  ৮ জানুৱাৰীৰ পৰা অষ্টম বাৰ্ষিক ভৈৰৱকুণ্ড পৰ্যটন মহোৎসৱ

চামগুৰিৰ খাটোৱালত জব্দ চোৰাং গৰু ভৰ্তি ট্ৰাক, দুজনক আটক

202

ডিজিটেল সংবাদ, চামগুৰিঃ সমগ্ৰ ৰাজ্যতে যেন বৰ্তমানেও অব্যাহত আছে গৰুৰ চোৰাং ব্যৱসায়।মঙলবাৰে নগাঁৱৰ চামগুৰিত পুনৰ এখন গৰু সৰবৰাহকাৰী গাড়ী জব্দ হোৱা ঘটনাই ইয়াকেই যেন প্ৰমাণ কৰিলে। গৰুৰ চোৰাং ব্যৱসায়ক লৈ সমগ্ৰ ৰাজ্য তোলপাৰ লাগি থকাৰ সময়তে মঙলবাৰে চামগুৰিৰ খাটোৱাল আৰক্ষীয়ে গোপন সূত্ৰৰ পম খেদি এখন চোৰাং গৰুভৰ্তি ট্ৰাক জব্দ কৰে।

খাটোৱাল আৰক্ষীৰ দলটোৱে পহুকটাৰ পৰা জব্দ কৰে গাড়ীখন। উল্লেখ্য যে, ২২ টাকৈ গৰু এএছ-০২-এচি-৬২২২ নম্বৰৰ গাড়ীখনত সন্দেহজনকভাবে কঢ়িয়াই আনিছিল আৰু এই সন্দেহতে আৰক্ষীয়ে গাড়ীখন জব্দ কৰাৰ লগতে চৰিফুল ইছলাম আৰু দিপক নাহক নামৰ দুজনকৈ গৰু সৰবৰাহকাৰীকো আটক কৰে। আনহাতে গৰুৰ চোৰাং সৰবৰাহত জড়িত থকাৰ সন্দেহত আৰক্ষীয়ে আটক কৰা এজন লোকে গৰু কেইটা চামগুৰিৰ গেৰুৱাআটিৰ পৰা অনাৰ লগতে লংকা বজাৰত বিক্ৰীৰ বাবে নিয়া হৈছিল বুলি সংবাদ মাধ্যমক জানিবলৈ দিছে।

অৱশ্যে চামগুৰিৰ বিভিন্ন অঞ্চলত প্ৰায়েই সুলভ হৈ পৰা গৰুৰ অবাধ চোৰাং ব্যৱসায় সন্দৰ্ভত আৰক্ষীয়ে কিবা ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰেনে নে এইদৰে এখন-দুখন চোৰাং গৰু ভৰ্ত্তি ট্ৰাক ধৰিয়েই ঢাক-ঢোল বজাই থাকে সেয়া পৰবৰ্তী সময়তহে লক্ষণীয় হ’ব।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি