শেহতীয়া খবৰ
বঙাইগাঁৱত সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ৰ শৰীৰচৰ্চা প্ৰতিযোগিতা  •  এজাক বৰষুণতে বুৰ গ'ল স্মাৰ্ট চিটি গুৱাহাটী  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  অসমৰ আন এটা সশস্ত্ৰ সংগঠনৰ যুদ্ধবিৰতি ঘোষণা, ওদালগুৰিত ইউজিপিঅ'ই জমা দিলে অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ  •  চন্দ্ৰযান-২ সন্দৰ্ভত ইছৰ’ই কৰিলে টুইট...  •  কৃষি বিজ্ঞান কেন্দ্ৰ নগাঁৱৰ উদ্যোগত 'বৃহৎ পৰিসৰত গছ পুলি ৰোপণ' কাৰ্যসূচী  •  মডেল বিটিচিত জৰাজীৰ্ণ পথ, ক্ষুব্ধ এবিএমছুৰ কোকৰাঝাৰ-ফুটকিবাৰী পথ অৱৰোধ, ক্ষুৰধাৰ সমালোচনা হাগ্ৰামা-প্ৰমিলাক  •  বলিউডৰ আটাইতকৈ বিগ বাজেট ছবি, ‘ৰাৱণ’ৰ চৰিত্ৰত দেখা পাব পাৰে বাহুবলীক!  •  আমেথিবাসীলৈ কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী স্মৃতি ইৰাণীৰ উপহাৰ...

মণিপুৰৰ পূব ইম্ফলত নিৰ্বাচনী হিংসা, উন্মত্ত লোকে ক্ষতিসাধন কৰিলে ভোটকেন্দ্ৰ-ইভিএম

175
  • মণিপুৰৰ পূব ইম্ফল জিলাত নিৰ্বাচনী হিংসা।
  • একাংশ উন্মত্ত লোকে ক্ষতিসাধন কৰিলে ভোটকেন্দ্ৰৰ লগতে ইভিএমৰ।
  • ইফালে পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ আৰক্ষীয়ে গুলীচালনা কৰে শূণ্যলৈ।
  • ক্যামগেই মাখা লেইকাইত সংঘটিত হৈছে এই ঘটনা।
  • ভোটগ্ৰহণ প্ৰক্ৰিয়া স্থগিত ৰখা হৈছে কেন্দ্ৰটোত।
  • ভোটকেন্দ্ৰটোত পুনৰ অনুষ্ঠিত হ’ব ভোটগ্ৰহণ।
আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি