শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

নাগৰিকত্ব বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত কৃষক মুক্তি, ছাত্ৰ মুক্তি আৰু এবিএমছুৰ উত্তাল প্ৰতিবাদ

56

ডিজিটেল সংবাদ, শালবাৰীঃ নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কক লৈ ৰাজ্য অগ্নিগৰ্ভা হৈ থকাৰ সময়তে ৪১ নং সৰভোগ সমষ্টিৰ অন্তৰ্গত তথা বাক্সা বৰপেটাৰ সীমামূৰীয়া ডুমুনীঘাটত বৰপেটা ৰোড আৰু ডুমুনী কাটাঝাৰ কৃষক মুক্তি,  ছাত্ৰ মুক্তি আৰু শালবাৰী জিলা এবিএমছুৰ উদ্যোগত মঙলবাৰে নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক ২০১৬ বাতিলৰ দাবীত ৰাজপথত টায়াৰ জ্বলাই পথ অৱৰোধ কৰি নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ প্ৰতিলিপি দাহ কৰা হয়৷

সংগঠন কেইটাৰ নেতা-কৰ্মীসকলে নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিল কৰক, বিজেপি গ’ বেক, সৰ্বানন্দ সোণোৱাল মুৰ্দাবাদ, অসম চৰকাৰ হায় হায়, RSS গ’ বেক, নৰেন্দ্ৰ মোডী মিছলীয়া, বিজেপি হুঁচিয়াৰ, ৰঞ্জিত দাস মুৰ্দাবাদ, ছাত্ৰ মুক্তি জিন্দাবাদ, কৃষক মুক্তি জিন্দাবাদ, এবিএমছু জিন্দাবাদ আদি শ্লোগান দি পৰিৱেশ উত্তাল কৰি তোলে৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি