শেহতীয়া খবৰ
হাতীৰ জাকৰ কাষতে শিল ভঙা জালান বাহিনীলৈ আৰক্ষীৰ ভয় কিয়?  •  যোৰাবাটৰ ন মাইলত ৰাজপথত দাউদাউকৈ জ্বলিল দুখনকৈ ট্ৰাক  •  শোণিতপুৰত প্ৰথম পৰ্যায়ৰ পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ চূড়ান্ত প্রাৰ্থীৰ তালিকা প্ৰকাশ  •  জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  নলবাৰী হৰিমন্দিৰত ২৩ নৱেম্বৰৰ পৰা ১৩দিনীয়া ৰাস মহোৎসৱ  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  চাকৰি বিচাৰিব নালাগে, চাকৰি দিয়কঃ কেনেকৈ?  •  চাকৰি বিচাৰিব নালাগে, চাকৰি দিয়কঃ কেনেকৈ?

আজি পাণবজাৰলৈ নাযাব…

1,456

ডিজিটেল সংবাদ, গুৱাহাটীঃ পাণবজাৰলৈ আজি নাযাব। বন্ধ থাকিব সকলো গ্ৰন্থ বিপণী। পুথি প্ৰকাশন সন্থাই সদৰী কৰিছে এই কথা। প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী অটল বিহাৰী বাজপেয়ীৰ প্ৰতি শেষ শ্ৰদ্ধা জনাই শুকুৰবাৰৰ দিনটোত সমূহ গ্ৰন্থ বিপণী বন্ধ ৰখাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে সংস্থাটোৱে।

উল্লেখ্য যে’ বৃহস্পতিবাৰে বিয়লি ৫.০৫ বজাত দীৰ্ঘদিনৰ অসুস্থতাৰ অন্তত এইমছত শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰে বাজপেয়ীয়ে। তেওঁৰ মৃত্যুত কেন্দ্ৰ চৰকাৰে শুকুৰবাৰৰ দিনটোত চৰকাৰী বন্ধ ঘোষণা কৰাৰ লগতে ৭ দিনীয়া ৰাষ্ট্ৰীয় শোক পালনৰ কথাও ঘোষণা কৰিছিল।

নেতাগৰাকীৰ মৃত্যুত দেশৰ ভিন্ন প্ৰান্তত স্বতস্ফূৰ্তভাৱে বন্ধ হৈ পৰিছিল দোকান-পোহাৰ তথা ব্যৱসায়িক প্ৰতিষ্ঠানসমূহ। অসমৰো ভিন্ন প্ৰান্তত আজি দোকান-পোহাৰ আদি বন্ধ ৰখাৰ লগতে বজাৰ তথা ৰাজপথ আদিত জনসমাগম যথেষ্ট সেৰেঙা দেখা গৈছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি