শেহতীয়া খবৰ
অৱশেষত আত্মসমৰ্পণ কৰিলে দীৰ্ঘদিনে পলাই ফুৰা এচিএছ বিষয়া নবাৰুন ভট্টাচাৰ্যই  •  বঙাইগাঁৱত খেদি খেদি দাৰে কাটি হত্যা এজনক  •  তৃতীয়খন টেষ্ট মেচত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ইংলেণ্ডৰ জয়  •  নলবাৰীত ৰমেশ চন্দ্ৰ শৰ্মাৰ স্মৃতিচাৰণ-গ্ৰন্থ উন্মোচনী সভা  •  অন্যায়ৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ কৰি নহয়! ধনদাবী কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল জাতীয় সংগঠনৰ নেতা  •  সৰুপথাৰত প্ৰাণতোষ দাস সোঁৱৰণী বক্তৃতা প্ৰতিযোগিতা সম্পন্ন  •  মা, এয়া তোমাৰ জন্মদিনৰ উপহাৰ...  •  অভয়াপুৰীৰ কাকৈজানাত পথ দুৰ্ঘটনাত নিহত শিক্ষক  •  আগন্তুক বিটিএডি নিৰ্বাচনত শক্তিশালীভাৱে অৱতীৰ্ণ হ'ব বিজেপিঃ ওদালগুৰিত বিজেপিৰ ৰাজ্যিক সম্পাদক কিশোৰ উপাধ্যায়  •  বান্দৰদেৱাত ভাড়াঘৰত উদ্ধাৰ হেৰ’ইন, পলাতক মুল অভিযুক্ত...

বন্ধ হ’ল পল্টনবজাৰৰ হোটেল ‘মা কালী’!

2,344

ডিজিটেল সংবাদ, গুৱাহাটীঃ গুৱাহাটী মহানগৰীৰ ব্যস্ততাপূৰ্ণ পল্টনবজাৰৰ “মা কালী” নামৰ হোটেলখনত প্ৰশাসনে ৭ দিনৰ বাবে ওলমালে তলা। চাৰি দশকৰ গৰিমাত ক’লা দাগ লাগিল ‘মা কালী’ত।

উল্লেখ্য যে, ভিন্ন জুতিৰ খাদ্যৰ লগতে বিভিন্ন প্ৰজাতিৰ মাছ উপলব্ধ এই ‘মা কালী’ নামৰ প্ৰতিষ্ঠানখনত খাদ্য সুৰক্ষা বিভাগে ৭ আগষ্টত অভিযান চলাই অস্বাস্থ্যকৰ পৰিবেশেৰে পাকঘৰ প্ৰত্যক্ষ কৰিছিল। তাৰ পিছতে শুকুৰবাৰে তলা ওলমাই দিয়া হয় বুলি খাদ্য সুৰক্ষা বিভাগৰ বিষয়া চম্পক পাঠকে সংবাদ মাধ্যমৰ আগত জনায়।

ইফালে গ্ৰাহকক অপৰিস্কাৰ খোৱাপানী যোগান ধৰাৰ অভিযোগ হোটেল কৰ্তৃপক্ষৰ বিৰুদ্ধে। এই সকলোবোৰ দেখি হোটেলখনৰ গৰাকী দিলীপ পোদ্দাৰলৈ খাদ্য সুৰক্ষা বিভাগে বৃহস্পতিবাৰে এক জাননী জাৰী কৰি হোটেলখন বন্ধ ৰখাৰ নিৰ্দেশ দিয়ে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি