শেহতীয়া খবৰ
আমিনগাঁৱত মহাৰুদ্ৰ যজ্ঞঃ বহিঃৰাজ্যৰ পৰা সাধু-সন্ত অনা নামতে ব্যয় কোটি টকা  •  শাস্তিযোগ্য অপৰাধ হোৱাৰ দিশে তিনি তালাক, অধ্যেদেশত অনুমোদন কেবিনেটৰ  •  এন আৰ চিক লৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ শুনানি  •  বিহালীত বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ যুৱকৰ মৃত্যু  •  নগাঁৱত অবৈধ মাৰণাস্ত্ৰৰ উজান! ধিঙত সুৰাৰ আড্ডাত গুলীচালনাত এজন আহত  •  বাক্সাৰ বগামাটিত বন্যহস্তীৰ আক্ৰমণত ২জন আহত  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ ৰেল ষ্টেশ্যনত অসমৰ যুৱকক হত্যা  •  গুৰুজনাৰ ৫৭০ সংখ্যাক আৱিৰ্ভাৱ তিথিত পুৱাৰে পৰা হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰাজ্যৰ চৌদিশ

পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী নৱাজ শ্বৰিফৰ পত্নীৰ দেহাৱসান

243

ডিজিটেল ডেস্কঃ দুৰ্নীতিৰ অভিযোগত অভিযুক্ত হৈ বৰ্তমান কাৰাবন্দী হৈ থকা পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী নৱাজ শ্বৰিফ পত্নী কুলচুম নৱাজ মঙ্গলবাৰে লণ্ডনত চিকিৎসাধীন হৈ থকা অৱস্থাত মৃত্যু হয়।

এই খবৰ ৰাজহুৱা ভাৱে ঘোষণা কৰে ‘মুচলিম লিগ নৱাজ’ৰ অধ্যক্ষ চাৰবাহ শ্বৰিফে। কেন্সাৰ ৰোগত আক্ৰান্ত হৈ থকা কুলচুম চৰীফে লণ্ডনৰ এখন চিকিৎসালয়ত কিছুদিনৰ পৰা চিকিৎসাধীন হৈ আছিল।

পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ পত্নী হিচাপেই নহয়,দেশখনৰ ৰাজনীতিৰ পথাৰতো এগৰাকী বিশিষ্ট ৰাজনীতিক হিচাপে প্ৰতিষ্ঠিত আছিল কুলচুম চৰীফ। ১৯৯৯-২০০২ চনৰ লৈকে তেও পি এম এল এন দলৰ অধ্যক্ষ হিচাপেও কাৰ্যনিবাহ কৰিছিল।

১৯৫০ চনত লাহোৰত জন্মগ্ৰহন আৰু ১৯৭১ চনত নৱাজ শ্বৰিফৰ সৈতে বিবাহপাশত আৱদ্ধ হোৱা কুলচুম মৃত্যুৰ সময়ত বয়স আছিল ৬৮ বছৰ। উল্লেখযোগ্য যে,বৰ্তমানেও কাৰাবন্দী নৱাজ শ্বৰিফক পত্নীৰ বিয়োগত সন্দৰ্ভত কি ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰে সেই সৰ্ম্পকে ৰাজহুৱা কৰা নাই চৰকাৰে ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি