শেহতীয়া খবৰ
ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ ৰেল ষ্টেশ্যনত অসমৰ যুৱকক হত্যা  •  গুৰুজনাৰ ৫৭০ সংখ্যাক আৱিৰ্ভাৱ তিথিত পুৱাৰে পৰা হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰাজ্যৰ চৌদিশ  •  দুৰ্বল হংকঙৰ বিৰুদ্ধে ২৬ ৰানত ভাৰতৰ কষ্টকৰ জয়, আজি সমুখত পাকিস্তান  •  ভৰলুত ছুইফট ডিজায়াৰে মহতিয়ালে শিশুসহ ৮জনক  •  তিতাবৰত মাতৃক ঘপিয়াই হত্যা সুৰামত্ত পুত্ৰৰ  •  ত্ৰিপুৰাত আগতীয়া পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনত বিজেপিৰ বৃহৎ সাফল্য  •  মৰিগাঁৱত নাথ যোগী ছাত্ৰ সন্থাৰ কেন্দ্ৰীয় শ্বহীদ দিৱস  •  গুৰুজনাৰ সংস্কৃতিৰ ৰক্ষাৰ বাবে চেঞ্চৰ বৰ্ডৰ প্ৰয়োজনঃ সত্ৰাধিকাৰ দেবানন্দ দেৱ গোস্বামী  •  স্বল্পবসনা নৰ্তকীক বিশ্বকৰ্মাৰ মূৰ্তি বিসৰ্জন পৰ্বত ৰাজহুৱা চুম্বন, শিৱসাগৰত প্ৰতিক্ৰিয়া  •  শ্ৰীমন্ত শংকৰ হৰি ভকতৰ, আমাৰ পৰম গুৰু...

সাজু মাইক্ৰ’ছফট! অক্টোবৰত নতুন হৈ পৰিব আপোনাৰ লেপটপ

791

ডিজিটেল ডেস্কঃ আপোনাৰ লেপটপটো নতুন কৰিবলৈ সাজু হওক। কিয়নো অহা অক্টোবৰত মাইক্ৰ’ছফটে আপডেট কৰিব উইণ্ডজ ১০। বাৰ্লিনত অনুষ্ঠিত আই এফ এ ২০১৮ টেকন’লজি ইভেণ্টত নতুন ‘উইণ্ডজ ১০ অক্টোবৰ ২০১৮ আপডেট’ মুকলি কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে প্ৰতিষ্ঠানটোৱে।

উল্লেখ্য যে চলিত বৰ্ষৰ এপ্ৰিলত উইণ্ডজ ১০ৰ অন্তিমটো আপডেট মুকলি কৰিছিল মাইক্ৰ’ছফটে। উইণ্ডজ ১০ৰ এই নতুন সংস্কৰণত আছে একাধিক নতুন ফিচাৰ্ছ। এই নতুন ফিচাৰ্ছসমূহে সমগ্ৰ বিশ্বৰ ৭০ কোটিৰো অধিক উইণ্ডজ ব্যৱহাৰকাৰীৰ অভিজ্ঞতা সলনি কৰি পেলাব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰিছে মাৰ্কিন তথ্য প্ৰযুক্তিৰ প্ৰতিষ্ঠানটোৱে।

‘এই আপডেটত আমি একাধিক নতুন ফিচাৰ্ছৰ সংযোজন ঘটাইছো। ইয়াৰ ফলত উইণ্ডজ ১০ত দেখা পোৱা যাব বৃহৎ পৰিৱৰ্তন। ইয়াৰ ফলত উপকৃত হ’ব ৭০ কোটি ইউজাৰ।’-এইদৰে নিজৰ ব্লগত উল্লেখ কৰিছে মাইক্ৰ’ছফটৰ কৰ্প’ৰেট ভাইচ প্ৰেচিডেণ্ট ৰয়ান ছনছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি