শেহতীয়া খবৰ
শোণিতপুৰত প্ৰথম পৰ্যায়ৰ পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ চূড়ান্ত প্রাৰ্থীৰ তালিকা প্ৰকাশ  •  জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী  •  মানকাচৰত নিৰ্বাচনী বতাহ, দলীয় বিসম্বাদ আৰু দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ মাজতে শক্তিশালী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী  •  নগাঁৱত হঠাৎ পোষ্টাৰৰ পৰা হেৰাইছে ৰাজেন গোঁহাইৰ ফটো!  •  ৰাজকুমাৰ আৰু যতীন য’ত, ১০ টকাতেই বিধে বিধে টেঙাৰ জুতি ত’ত...

সাজু মাইক্ৰ’ছফট! অক্টোবৰত নতুন হৈ পৰিব আপোনাৰ লেপটপ

841

ডিজিটেল ডেস্কঃ আপোনাৰ লেপটপটো নতুন কৰিবলৈ সাজু হওক। কিয়নো অহা অক্টোবৰত মাইক্ৰ’ছফটে আপডেট কৰিব উইণ্ডজ ১০। বাৰ্লিনত অনুষ্ঠিত আই এফ এ ২০১৮ টেকন’লজি ইভেণ্টত নতুন ‘উইণ্ডজ ১০ অক্টোবৰ ২০১৮ আপডেট’ মুকলি কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে প্ৰতিষ্ঠানটোৱে।

উল্লেখ্য যে চলিত বৰ্ষৰ এপ্ৰিলত উইণ্ডজ ১০ৰ অন্তিমটো আপডেট মুকলি কৰিছিল মাইক্ৰ’ছফটে। উইণ্ডজ ১০ৰ এই নতুন সংস্কৰণত আছে একাধিক নতুন ফিচাৰ্ছ। এই নতুন ফিচাৰ্ছসমূহে সমগ্ৰ বিশ্বৰ ৭০ কোটিৰো অধিক উইণ্ডজ ব্যৱহাৰকাৰীৰ অভিজ্ঞতা সলনি কৰি পেলাব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰিছে মাৰ্কিন তথ্য প্ৰযুক্তিৰ প্ৰতিষ্ঠানটোৱে।

‘এই আপডেটত আমি একাধিক নতুন ফিচাৰ্ছৰ সংযোজন ঘটাইছো। ইয়াৰ ফলত উইণ্ডজ ১০ত দেখা পোৱা যাব বৃহৎ পৰিৱৰ্তন। ইয়াৰ ফলত উপকৃত হ’ব ৭০ কোটি ইউজাৰ।’-এইদৰে নিজৰ ব্লগত উল্লেখ কৰিছে মাইক্ৰ’ছফটৰ কৰ্প’ৰেট ভাইচ প্ৰেচিডেণ্ট ৰয়ান ছনছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি