দেশৰ প্ৰথমগৰাকী মহিলা এড-ডি-কেম্প ৰূপে নিযুক্ত বায়ুসেনা বিষয়া মণিষা পাধি

দেশৰ প্ৰথমগৰাকী মহিলা এড-ডি-কেম্প ৰূপে নিযুক্ত বায়ুসেনা বিষয়া মণিষা পাধি

ডিজিটেল ডেস্কঃ ভাৰতীয় বায়ুসেনাৰ বিষয়া মণিষা পাধি সোমবাৰে এড-ডি-কেম্প (এডিচি) পদত নিযুক্ত হোৱা দেশৰ প্ৰথমগৰাকী মহিলা হিচাপে পৰিগণিত হয়। মিজোৰামৰ ৰাজ্যপাল হৰি বাবু কাম্ভমপতিয়ে ২৯ নৱেম্বৰত আইজলৰ ৰাজভৱনত অনুষ্ঠিত এক অনুষ্ঠানত সশস্ত্ৰ বাহিনীৰ পৰা স্কোয়াড্ৰন নেত্ৰী মণিষা পাধিক এডিচি হিচাপে নিযুক্তি দিয়ে।

মিজোৰামৰ ৰাজ্যপালৰ কাৰ্যালয়ে এক আনুষ্ঠানিক বিবৃতিত যোগে প্ৰকাশ কৰে যে, মিজোৰামৰ ৰাজ্যপালৰ আইড ডি কেম্প (এডিচি) হিচাপে নিযুক্তি দিয়া হৈছে স্কোয়াড্ৰন নেত্ৰী মনীষা পাধি। স্কোৱাড্ৰন নেত্ৰী মনীষা হৈছে ভাৰতৰ প্ৰথমগৰাকী মহিলা ভাৰতীয় সশস্ত্ৰ বাহিনীৰ বিষয়া যিয়ে দেশৰ ৰাজ্যপালৰ পদত এড-ডি-কেম্প (এডিচি) হিচাপে নিযুক্তি লাভ কৰিছে।

স্কোৱাড্ৰন নেত্ৰী মণিষা পাধিয়ে আনুষ্ঠানিকভাৱে নিজৰ পদত যোগদান কৰি ২৯ নৱেম্বৰত ৰাজ্যপালৰ ওচৰত প্ৰতিবেদন দাখিল কৰে। নতুন পদবীৰ পূৰ্বে স্কোয়াড্ৰন নেত্ৰীগৰাকী বিদাৰ, পুনে আৰু ভাটিন্দাত থকা বায়ুসেনাৰ ষ্টেচনত কৰ্মৰত আছিল।

Related Stories

No stories found.
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in