শেহতীয়া খবৰ
নাথ যোগী জনগোষ্ঠীক জনজাতিকৰণৰ দাবীত স্মাৰকপত্ৰ প্ৰদান  •  ৰাজপথত কুকুৰৰ মুখত নৱজাতক, চি চি টিভিত বন্দী হৈছে VIDEO  •  ডিমা হাছাও স্বায়ত্ত শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনৰ ভোটগণনা, UPDATES  •  মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ভাষণত জাতি-মাটি-ভেটি শ্ল'গানৰ পৰা হেৰাল জাতি  •  শ্ৰীশ্ৰী শঙ্কৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হ'ব ৰূপালী জয়ন্তী সমাৰোহ  •  কিমান সুৰক্ষিত ইভিএম? ছাইবাৰ বিশেষজ্ঞৰ দাবী- ২০১৪ত হেক হৈছিল ইভিএম  •  কংগ্ৰেছী বাহিনীৰ হাতত প্ৰহৃত প্ৰাক্তন সৈনিক, বিজেপিৰ প্ৰশ্ন- সাধাৰণ মানুহৰ সুৰক্ষা ক’ত  •  এইবাৰ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ৰ বাবে মোডীৰ তীৰ্থ যাত্ৰা যোজনা  •  সাম্প্ৰদায়িক মন্তব্য দিয়াৰ অভিযোগত হিমন্তৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত পুৰণিগুদামত জোঁৰ সমদল

নাৰায়ণপুৰত অসম বন্ধৰ সৰ্বাত্মক প্ৰভাৱ, তিনি বন্ধ সমৰ্থকক আটক

82

ডিজিটেল সংবাদ, নাৰায়ণপুৰঃ ৰাজ্যখনৰ ৬ জনগোষ্ঠীক জনজাতিকৰণৰ প্ৰতিবাদত জনজাতি সংগঠন সমূহৰ সমন্বয়ৰক্ষী সমিতিয়ে শুকুৰবাৰ্ পুৱাৰে পৰা আহ্বান জনোৱা ১২ ঘন্টীয়া অসম বন্ধৰ প্ৰভাৱ লখিমপুৰ জিলাৰ নাৰায়ণপুৰত সৰ্বাত্মক ৰূপত দেখিবলৈ পোৱা যায় ৷ বন্ধৰ সময়ছোৱাত দুই-এটা বিক্ষিপ্ত ঘটনাও সংঘটিত হয় ৷ একাংশ প্ৰতিবাদকাৰীয়ে শিলগুটি দলিয়াই দুখন মান সৰু গাড়ী ভাঙি ক্ষতিসাধন কৰে।

পুৱাৰ ভাগত ৰাজপথত টায়াৰ জ্বলাই প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে বন্ধ সমৰ্থনকাৰী সকলে ৷ ৰাজপথত যান-বাহনৰ চলাচল,দোকান-পোহাৰ সম্পূৰ্ণৰূপে বন্ধ থাকে। আনহাতে কেন্দ্ৰীয় আৰু ৰাজ্য চৰকাৰৰ বিৰুদ্ধে গ’বেক,মুৰ্দাবাদ ধ্বনিও প্ৰতিবাদকাৰীৰ ৷ আনহাতে দুপৰীয়াৰ ভাগত নাৰায়ণপুৰৰ ভোগপুৰত তিনি বন্ধ সমৰ্থনকাৰীক আটক কৰে আৰক্ষীয়ে । ব্ৰিটিছ দেউৰী, বিতুল দেউৰী আৰু উমা দেউৰীক আটক কৰে আৰক্ষীয়ে । আটকাধীন কেউগৰাকী প্ৰতিবাদকাৰী দেউৰী ছাত্ৰ সন্থাৰ কৰ্মী । ভোগপুৰত ১৫ নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথ অৱৰোধ কৰি থকা অৱস্থাত তিনিওকে আটক কৰে আৰক্ষীয়ে ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি