শেহতীয়া খবৰ
কাছাৰৰ কোৰোনাত আক্ৰান্ত চজিবুৰৰ সৈতে সম্পৰ্ক থকা ৩ জনক কোৱাৰেন্টাইনলৈ প্ৰেৰণ, নিজামুদ্দিনলৈ যোৱা কাছাৰৰ ১২ জনৰ ৬জনক চিনাক্ত  •  টিহুত উৰাবাতৰি! হাতে হাতে যাঠি-জোং লৈ পথাৰে পথাৰে গঞা, গ্ৰেপ্তাৰ ৩ জন  •  মনীষ তিবৰেৱাল কোৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ মূলটো আমি ধৰিব পৰা নাই, সেইবাবে আমাৰ সন্দেহ বাঢ়িছেঃ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, VIDEO  •  মনীষ তিবৰেৱাল কোৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ মূলটো আমি ধৰিব পৰা নাই, সেইবাবে আমাৰ সন্দেহ বাঢ়িছেঃ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, VIDEO  •  কোৰোনাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়াটো এখন যুদ্ধতকৈ কম নহয়, মই অকলে নহয়, আমি সকলো একেলগে আছোঃ প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী  •  স্পেনিছ গাৰ্ডেনত উপস্থিত হৈ কি ক'লে কামৰূপ মহানগৰৰ উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগুৱে, VIDEO  •  চেঙাৰ ৰৌমাৰী গাঁৱত অগ্নিকাণ্ডত ক্ষতিগ্ৰস্ত পৰিয়ালক বিভিন্নজনৰ সহায়ৰ হাত  •  দলৰ জন্মদিনত প্ৰতিজন কাৰ্যকৰ্তাই দৰিদ্ৰ লোকক সহায় কৰো আহকঃ বিজেপিৰ জন্মদিনত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী  •  স্পেনিছ গাৰ্ডেনত কামৰূপ মহানগৰৰ উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগু  •  চামগুৰিত এম্বুলেঞ্চলৈ শিলগুটি নিক্ষেপ

আউনীআটি এডলীয়াবড় শাখা সত্ৰত চোৰৰ লুট

52

ডিজিটেল সংবাদ, চামগুৰিঃ এতিয়া একপ্ৰকাৰ চোৰৰ টাৰ্গেট হৈ পৰিছে ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠান সমূহ। দেওবাৰে নিশাও নগাঁও জিলাৰ নগাঁও সদৰ আৰক্ষী থানাৰ অন্তৰ্গত আউনীআটীৰ এডলীয়াবড় শাখা সত্ৰত চোৰে চলালে লুটপাত। পুৱা প্ৰায় ১০মান বজাত নামঘৰীয়া সত্ৰলৈ নামঘৰ চাফাইৰ বাবে আহোতে পোহৰলৈ আহিল সমস্ত ঘটনা।

নগাঁৱৰ ঐতিহাসিক আউনীআটিৰ এড়লীয়াবড় শাখা সত্ৰৰ পৰা চোৰে লুটি নিলে সোণ-ৰূপৰ আ-অলংকাৰ সহ যথেষ্ট সংখ্যক টকা-পইচা। সত্ৰৰ ভকত সকলে চোৰে ১০পাত সোণৰ ফুলি, ৰূপৰ ফুলি ২০পাত, পিতলৰ মূৰ্ত্তি ৫টা, কাহঁৰ দুভাগ বাদ্য অন্যান্য বহু সা-সামগ্ৰীৰ লগতে বহু টকা-পইছা লৈ যায় বুলি জানিবলৈ দিয়ে।

আনহাতে বৰ্তমান পৰ্যন্ত ঘটনাস্থলীত নগাঁও সদৰ আৰক্ষী উপস্থিত হৈ আৰম্ভ কৰা নাই কোনো তদন্ত।উল্লেখ্য যে, নগাঁৱৰ ঐতিহাসিক এই সত্ৰখনত চোৰৰ চাফাই অভিযানকলৈ স্থানীয় ভকতসকল এতিয়া ক্ষোভিত হৈ পৰিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি