শেহতীয়া খবৰ
শ্ৰীলংকাৰ ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণত নিহতৰ সংখ্যা ১৫৬ জনলৈ বৃদ্ধি, নিহত সকলৰ ভিতৰত ৩৫ গৰাকী বিদেশী নাগৰিক  •  কোকৰাঝাৰত ১৭৬৫৪২৩ গৰাকী ভোটাৰে নিৰ্ণয় কৰিব ৯গৰাকী প্ৰাৰ্থীৰ ভাগ্য  •  কোনো শাৰিৰীক, মানসিক নিৰ্যাতন চলা নাছিল বিজেপি প্ৰাৰ্থী সাধ্বী প্ৰজ্ঞাৰ ওপৰত...  •  তৃতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে মহানগৰীৰ সোণাৰাম ফিল্ডত আৰক্ষীৰ কটকটীয়া নিৰাপত্তা ব্যৱ্স্থা  •  শ্ৰীলংকাৰ ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণৰ পিছত ভাৰতৰ হেল্পলাইন নম্বৰ মুকলি...  •  শ্ৰীলংকাৰ ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণত নিহতৰ সংখ্যা ১২৯ জনলৈ বৃদ্ধি  •  শ্ৰীলংকাৰ ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণত নিহতৰ সংখ্যা ১২৯ জনলৈ বৃদ্ধি  •  দক্ষিণ শালমাৰা মানকাচৰৰ ৫৩৩ টা ভোটগ্ৰহণ কেন্দ্ৰলৈ ৰাওনা পোলিং বিষয়া  •  পুনৰ লাডেনৰ সন্ত্ৰাস, হত্যা কৰিলে এজন লোকক  •  'হিমন্ত জ’কাৰ, ৰাইজে জ’কাৰৰ নৃত্য চাই ভোট নিদিয়ে’

পহিলা ব’হাগৰ পুৱা ৰাঙলুৰ গ্ৰাম বিকাশ পৰিষদৰ বৃদ্ধাশ্ৰমত নগাঁও জিলা আইন প্ৰাধিকাৰী

45

ডিজিটেল সংবাদ, নগাঁওঃ নগাঁও জিলাৰ ৰাঙলুৰ গ্ৰাম বিকাশ পৰিষদৰ বৃদ্ধাশ্ৰমৰ ককা-আইতাৰ মাজত বছৰৰ পহিলা পুৱাতেই উপস্থিত হয় নগাঁৱৰ আইন সেৱা প্ৰাধিকাৰী। ককা-আইতাৰ চৰণ চুই আৰ্শীবাদ ললে আইন আদালতত প্ৰতিদিনে ব্যস্ত থকা এই সকল সমাজ সচেতকে।

আজি মানুহ বিহু। বাপতি সাহোন ৰঙালী বিহুৰ পহিলা ব’হাগৰ দিনটো সাত বিহুৰ মানুহ বিহু হিচাপে পালন কৰে অসমীয়াই ৷বছৰটোৰ সুকলমে যোৱাৰ বাবে জেষ্ঠ্যজনৰ আৰ্শীবাদ লয় কণিষ্ঠ জনে। পুৱাতেই নগাঁৱৰ ৰাঙলুস্থিত গ্ৰাম বিকাশ পৰিষদৰ বৃদ্ধা শ্ৰমত ব্যতিক্ৰমী ভাৱে উদযাপন কৰা হয় বিহু ৷

নগাঁও জিলা আইন সেৱা প্ৰাধিকাৰীৰৰ কৰ্মকৰ্তা সকলে বৃদ্ধাশ্ৰমৰ প্ৰতিগৰাকী বৃদ্ধাক একোখনকৈ নতুন বস্ত্ৰ আৰু ফুলাম বিহুৱানৰে আদৰণি জনায় আৰ্শীবাদ লোৱাৰ লগতে বৃদ্ধা সকলৰ লগত এপাক বিহু নাচি পালন কৰিলে মানুহ বিহু ৷ নিজ নিজ পুত্ৰ বা পৰিয়ালৰ অত্যাচাৰত ঘৰ এৰি বৃদ্ধাশ্ৰমত থকা এই সকল বৃদ্ধাৰ মাজত এনেদৰে বিহু উদযাপন কৰি বৃদ্ধা সকলৰমনত হাঁহি বিৰিঙাবলৈ চেষ্টা কৰিছে নগাঁও জিলা আইন সেৱা প্ৰাধিকাৰীৰৰ কৰ্মকৰ্তা সকলে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি