শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

পহিলা ব’হাগৰ পুৱা ৰাঙলুৰ গ্ৰাম বিকাশ পৰিষদৰ বৃদ্ধাশ্ৰমত নগাঁও জিলা আইন প্ৰাধিকাৰী

54

ডিজিটেল সংবাদ, নগাঁওঃ নগাঁও জিলাৰ ৰাঙলুৰ গ্ৰাম বিকাশ পৰিষদৰ বৃদ্ধাশ্ৰমৰ ককা-আইতাৰ মাজত বছৰৰ পহিলা পুৱাতেই উপস্থিত হয় নগাঁৱৰ আইন সেৱা প্ৰাধিকাৰী। ককা-আইতাৰ চৰণ চুই আৰ্শীবাদ ললে আইন আদালতত প্ৰতিদিনে ব্যস্ত থকা এই সকল সমাজ সচেতকে।

আজি মানুহ বিহু। বাপতি সাহোন ৰঙালী বিহুৰ পহিলা ব’হাগৰ দিনটো সাত বিহুৰ মানুহ বিহু হিচাপে পালন কৰে অসমীয়াই ৷বছৰটোৰ সুকলমে যোৱাৰ বাবে জেষ্ঠ্যজনৰ আৰ্শীবাদ লয় কণিষ্ঠ জনে। পুৱাতেই নগাঁৱৰ ৰাঙলুস্থিত গ্ৰাম বিকাশ পৰিষদৰ বৃদ্ধা শ্ৰমত ব্যতিক্ৰমী ভাৱে উদযাপন কৰা হয় বিহু ৷

নগাঁও জিলা আইন সেৱা প্ৰাধিকাৰীৰৰ কৰ্মকৰ্তা সকলে বৃদ্ধাশ্ৰমৰ প্ৰতিগৰাকী বৃদ্ধাক একোখনকৈ নতুন বস্ত্ৰ আৰু ফুলাম বিহুৱানৰে আদৰণি জনায় আৰ্শীবাদ লোৱাৰ লগতে বৃদ্ধা সকলৰ লগত এপাক বিহু নাচি পালন কৰিলে মানুহ বিহু ৷ নিজ নিজ পুত্ৰ বা পৰিয়ালৰ অত্যাচাৰত ঘৰ এৰি বৃদ্ধাশ্ৰমত থকা এই সকল বৃদ্ধাৰ মাজত এনেদৰে বিহু উদযাপন কৰি বৃদ্ধা সকলৰমনত হাঁহি বিৰিঙাবলৈ চেষ্টা কৰিছে নগাঁও জিলা আইন সেৱা প্ৰাধিকাৰীৰৰ কৰ্মকৰ্তা সকলে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি