শেহতীয়া খবৰ
গণৰাজ্য ‌দিৱসৰ প্ৰাকক্ষণত চৰাইদেউত বিস্ফোৰণ...  •  মঙলবাৰে লক্ষ্ণৌলৈ যাব কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ  •  গুজৰাটত বিধ্বংসী অগ্নিকাণ্ড  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী আইনে অসমৰ ভাষা, সংস্কৃতি বিপন্ন কৰিব, অসমত ২০২৬ বৰ্ষত হ’বলগীয়া নিৰ্বাচনত অসমীয়াই অস্তিত্ব হেৰুৱাবঃ অগপ বিধায়ক  •  বৰ্ণিল সাংস্কৃতিক বিনিময় অনুষ্ঠানেৰে সামৰণি পৰিল ভৈৰৱকুণ্ড পৰ্যটন মহোৎসৱ, অসমৰ চহকী কৃষ্টি-সংস্কৃতি দেখি আশ্চৰ্য প্ৰকাশ অষ্ট্ৰেলিয়াৰ পৰ্যটকৰ  •  নগাঁৱৰ জাৰামাৰীত বোৱাৰী হত্যাৰ অভিযোগ, আত্মহত্যাৰ ৰূপ দিয়াৰ চেষ্টা স্বামীৰ, আৰক্ষীৰ জালত স্বামী আনছাৰুল ইছলাম  •  বৰহোলাত জোতাৰ দোকানত পিষ্টলসহ গুলী উদ্ধাৰঃ দুজনক গ্ৰেপ্তাৰ  •  সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্যই এডমিশ্বন নিদিলে হিমন্তক বিজেপিত এডমিশ্বনে নিদিয়ে, য’তেই পাৱাৰ থাকে তাতেই থাকে হিমন্তঃ তৰুণ গগৈ  •  অসম গণ পৰিষদৰ জ্যেষ্ঠ নেতা, সমাজকৰ্মী ভূৱন চন্দ্ৰ শইকীয়াৰ মৃত্যু, প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্তকে ধৰি দল-সংগঠনৰ শোক প্ৰকাশ  •  নাৰায়ণপুৰত কা বিৰোধী গণ গৰ্জন কাৰ্যসূচীত জনতাৰ শিল্পী মহেন্দ্ৰ হাজৰিকা, ২১ত জাতিদ্ৰোহী বিজেপিক উৎখাতৰ সংকল্প, VIDEO

নাগালেণ্ড বিধানসভাৰ অধ্যক্ষ ভিখহ অ’ যহছুৰ মুম্বাইত দেহাৱসান

316

ডিজিটেল সংবাদ, ৱাখাঃ নাগালেণ্ড বিধানসভাৰ অধ্যক্ষ ভিখহ অ’ যহছুৰ কৰ্কট ৰোগত আক্ৰান্ত হৈ সোমবাৰে পুৱা মুম্বাইৰ এখন চিকিৎসালয়ত দেহাৱসান ঘটে। ভিখহ অ’ যহছুৰ কিছুদিনৰ পৰা হাওঁফাওঁৰ কৰ্কট ৰোগত ভূগি চিকিৎসাধীন হৈ আছিল। মৃত্যুৰ সময়ত ভিখহ অ’ যহছুৰ বয়স হৈছিল ৬৭ বছৰ। উল্লেখযোগ্য যে, নেইফিউ ৰিঅ’ৰ শাসনাধিস্থিত এন ডি ডি পিৰ দলৰ বিধায়ক ভিখহ অ’ যহছুৰ ২০১৮ চনত দক্ষিণ আংগামী ১নং বিধানসভা সমষ্টিৰ পৰা নাগালেণ্ড বিধানসভালৈ বিধায়ক হিচাপে নিৰ্বাচিত হৈছিল।

পৰৱৰ্তী সময়ত তেওঁ নাগালেণ্ড বিধানসভাৰ অধ্যক্ষ হিচাপে নিৰ্বাচিত হয়। ইয়াৰ পূৰ্বে তেওঁ ২০১৩ চনটো এন পি এফ দলৰ হৈ বিধায়ক নিৰ্বাচিত হৈছিল। আংগামী জনগোষ্ঠীৰ নেতাগৰাকীৰ অকাল মৃত্যুত নাগালেণ্ডত শোকৰ ছাঁ পৰিছে। ইফালে যহছুৰ মৃত্যুত মুখ্যমন্ত্ৰী নেইফিউ ৰিঅ, বিৰোধী দলৰ নেতা টি আৰ জেলিয়াঙ আৰু ৰাজ্যপাল আৰ এন ৰবিয়ে গভীৰ শোক প্ৰকাশ কৰিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি