শেহতীয়া খবৰ
১ লাখ ২ হাজাৰ ৪৬২ জন লোকৰ নাম অন্তৰ্ভূক্তিৰে প্ৰকাশ পালে এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা, সবিশেষ খবৰ...  •  মুজাফ্ফৰপুৰত একিউট এনকেফেলাইটিছ ছিণ্ড্ৰমত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা শিশুৰ সংখ্যা ১৩২ জনলৈ বৃদ্ধি  •  এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান

ধোঁৱা চাঙত পৰিণত গুৱাহাটী উন্নয়ন বিভাগৰ মিছন ফ্লাড ফ্ৰী আঁচনি…

141

ডিজিটেল সংবাদ, গুৱাহাটীঃ চূড়ান্ত অৱহেলা আৰু কাণ্ডজ্ঞানহীনতাৰ বাবে গুৱাহাটী পৌৰ নিগমৰ মিছন ফ্লাড ফ্ৰী আঁচনি এতিয়া ধোঁৱা চাঙত উঠা পৰিলক্ষিত হৈছে । এই আঁচনিৰ অধীনত ধন মহানগৰীৰ নলা-নৰ্দমাসমূহৰ চাফাৰ বাবে মোকলাই দিয়াৰ পিছতো কাৰ্যত: চাফাইৰ কাম স্থবিৰ হৈ থাকিল ।

উল্লেখ্য যে এই বিয়াগোম বিভাগটোৱে যোৱা ১১ ফেব্ৰুৱাৰীত মিছন ফ্লাড ফ্ৰীৰ অধীনত নিৰ্দ্ধাৰণ কৰা মুঠ ধনৰ পৰা ৪০ কোটি টকা পৌৰ নিগমক মোকলাই দিছে যদিও ঠিকাদাৰসকলে যোৱা বিত্তীয় বৰ্ষৰ ধন মোকলাই নোপোৱাত এতিয়া এই নলা-নৰ্দমাসমূহৰ চাফাৰ কাম স্থবিৰ হৈ আছে । এই পৌৰ নিগমৰ আৰু ঠিকাদাৰৰ মাজৰ অৰিয়াঅৰিয়ে জীয়াতু ভুগিব লগা পৰিস্থিতিৰ সন্মুখীন হব ।

তদুপৰি মহানগৰবাসীয়ে নলা নৰ্দমাৰ চাফাই নোহোৱাৰ পৰিস্থিতিত এইবাৰ কৃত্ৰিম বান ভীষণ ৰূপ লোৱাৰ আশংকা আছে । লগতে মহ-ডাঁহৰ উপদ্ৰৱৰ উপৰিও মহানগৰবাসী ৰোগত আক্ৰান্ত যে নহব সেয়াও নুই কৰিব নোৱাৰি । অকল আঁচনি অনুকাৰে এই ভেকোঁভাওনাৰে চলিব নে বিহিত ব্যৱস্থা লব বিভাগটোৱে তাকে হব লক্ষণীয়।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি