শেহতীয়া খবৰ
শোণিতপুৰত প্ৰথম পৰ্যায়ৰ পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ চূড়ান্ত প্রাৰ্থীৰ তালিকা প্ৰকাশ  •  জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী  •  মানকাচৰত নিৰ্বাচনী বতাহ, দলীয় বিসম্বাদ আৰু দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ মাজতে শক্তিশালী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী  •  নগাঁৱত হঠাৎ পোষ্টাৰৰ পৰা হেৰাইছে ৰাজেন গোঁহাইৰ ফটো!  •  ৰাজকুমাৰ আৰু যতীন য’ত, ১০ টকাতেই বিধে বিধে টেঙাৰ জুতি ত’ত...

মৰিচাছৰ চাইবাৰ টাৱাৰক বাজপেয়ীৰ নামেৰে নামাকৰণ

294

ডিজিটেল ডেস্কঃ প্ৰয়াত প্ৰাক্তন প্ৰধান মন্ত্ৰী অটল বিহাৰী বাজপেয়ীৰ নামেৰে নামাকৰণ কৰা হ’ব মৰিচাছৰ চাইবাৰ টাৱাৰ। বিশ্ব হিন্দী সন্মিলনত ভাষণ প্ৰদান কৰি শনিবাৰে এইদৰে কয় মৰিচাছৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী প্ৰবীণ কুমাৰ জগন্নাথে।

প’ৰ্ট লুইচত অনুষ্ঠিত হোৱা সন্মিলনখনত ভাৰতৰ বিদেশ মন্ত্ৰী সুষমা স্বৰাজৰ উপস্থিতিত বাজপেয়ীলৈ শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জনাই এই ঘোষণা কৰে মৰিচাছৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে।

উল্লেখ্য যে, এই চাইবাৰ টাৱাৰটো স্থাপনৰ ক্ষেত্ৰত দ্বীৰাষ্ট্ৰখনক প্ৰধানমন্ত্ৰী হৈ থকা সময়ত যথেষ্ট সহযোগিতা আগবঢ়াইছিল বাজপেয়ীয়ে। টাৱাৰটো স্থাপনত থকা বাজপেয়ীয়ৰ অৱদানক সুঁৱৰিয়েই এই সন্মান প্ৰদৰ্শন কৰিছে দেশখনে।

এইবৰ্ষৰ হিন্দী সন্মিলনৰ বিষয়বস্তু হৈছে ‘হিন্দী ভাষাৰ বিশ্ব আৰু ভাৰতীয় সংস্কৃতি’। সন্মিলনখনত ভাগ ল’বৰ বাবে ইতিমধ্যে ভাৰতৰ প্ৰায় প্ৰতিখন ৰাজ্যৰ প্ৰতিনিধি মৰিচাছত উপস্থিত হৈছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি