শেহতীয়া খবৰ
শ্ৰীলংকাৰ ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণত নিহতৰ সংখ্যা ১৫৬ জনলৈ বৃদ্ধি, নিহত সকলৰ ভিতৰত ৩৫ গৰাকী বিদেশী নাগৰিক  •  কোকৰাঝাৰত ১৭৬৫৪২৩ গৰাকী ভোটাৰে নিৰ্ণয় কৰিব ৯গৰাকী প্ৰাৰ্থীৰ ভাগ্য  •  কোনো শাৰিৰীক, মানসিক নিৰ্যাতন চলা নাছিল বিজেপি প্ৰাৰ্থী সাধ্বী প্ৰজ্ঞাৰ ওপৰত...  •  তৃতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে মহানগৰীৰ সোণাৰাম ফিল্ডত আৰক্ষীৰ কটকটীয়া নিৰাপত্তা ব্যৱ্স্থা  •  শ্ৰীলংকাৰ ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণৰ পিছত ভাৰতৰ হেল্পলাইন নম্বৰ মুকলি...  •  শ্ৰীলংকাৰ ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণত নিহতৰ সংখ্যা ১২৯ জনলৈ বৃদ্ধি  •  শ্ৰীলংকাৰ ধাৰাবাহিক বিস্ফোৰণত নিহতৰ সংখ্যা ১২৯ জনলৈ বৃদ্ধি  •  দক্ষিণ শালমাৰা মানকাচৰৰ ৫৩৩ টা ভোটগ্ৰহণ কেন্দ্ৰলৈ ৰাওনা পোলিং বিষয়া  •  পুনৰ লাডেনৰ সন্ত্ৰাস, হত্যা কৰিলে এজন লোকক  •  'হিমন্ত জ’কাৰ, ৰাইজে জ’কাৰৰ নৃত্য চাই ভোট নিদিয়ে’

বজাৰত হেতা ওপৰা, কেজি ২০০০ টকাঃ কিহক লৈ টনা-আজোৰা

2,337

ডিজিটেল সংবাদ, গুৱাহাটীঃ পৰাম্পৰাগতভাৱে ৰাজ্যবাসীয়ে উদযাপন কৰিছে ৰঙালী বিহু। গৰু বিহুৰে আৰম্ভ হৈছে ব’হাগৰ প্ৰথম দিনটো। মহানগৰীৰ বেলতলা বজাৰত গৰু বিহুৰ দিনা এক সামগ্ৰীৰ দাম প্ৰতিকেজিত ২০০০ টকালৈকে বৃদ্ধি পাইছে। পিছে ২০০০ টকাকৈ দিবলৈ গ্ৰাহক সাজু থকাৰ পিছতো অভাৱ ঘটিল ইয়াৰ।

পৰম্পৰা অনুসৰি উজনি অসমৰ বহু লোকে ব’হাগ বিহুত খায় আমৰলি পৰুৱাৰ টোপ। মহানগৰীতো এইহেন বিহুৰ বতৰত বেলতলা বজাৰত এইবিধ সামগ্ৰী বিচাৰি গ্ৰাহকে ভিৰ কৰিলে। জনগোষ্ঠীয় কেইগৰাকীমান মহিলাই বিকিবলৈ অনা আমৰলি টোপৰ মূল্য প্ৰতিকেজিত হ’লগৈ ২০০০ টকা।

সৌভাগ্যবান কেইজনমান গ্ৰাহকেহে পালে এইবিধ সামগ্ৰীৰ ভাগ। প্ৰতিকেজিত ২০০০ টকাকৈ দিবলৈ সাজু থাকিও বহুতে নাপালে আমৰলি টোপৰ ভাগ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি