শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

বজাৰত হেতা ওপৰা, কেজি ২০০০ টকাঃ কিহক লৈ টনা-আজোৰা

2,357

ডিজিটেল সংবাদ, গুৱাহাটীঃ পৰাম্পৰাগতভাৱে ৰাজ্যবাসীয়ে উদযাপন কৰিছে ৰঙালী বিহু। গৰু বিহুৰে আৰম্ভ হৈছে ব’হাগৰ প্ৰথম দিনটো। মহানগৰীৰ বেলতলা বজাৰত গৰু বিহুৰ দিনা এক সামগ্ৰীৰ দাম প্ৰতিকেজিত ২০০০ টকালৈকে বৃদ্ধি পাইছে। পিছে ২০০০ টকাকৈ দিবলৈ গ্ৰাহক সাজু থকাৰ পিছতো অভাৱ ঘটিল ইয়াৰ।

পৰম্পৰা অনুসৰি উজনি অসমৰ বহু লোকে ব’হাগ বিহুত খায় আমৰলি পৰুৱাৰ টোপ। মহানগৰীতো এইহেন বিহুৰ বতৰত বেলতলা বজাৰত এইবিধ সামগ্ৰী বিচাৰি গ্ৰাহকে ভিৰ কৰিলে। জনগোষ্ঠীয় কেইগৰাকীমান মহিলাই বিকিবলৈ অনা আমৰলি টোপৰ মূল্য প্ৰতিকেজিত হ’লগৈ ২০০০ টকা।

সৌভাগ্যবান কেইজনমান গ্ৰাহকেহে পালে এইবিধ সামগ্ৰীৰ ভাগ। প্ৰতিকেজিত ২০০০ টকাকৈ দিবলৈ সাজু থাকিও বহুতে নাপালে আমৰলি টোপৰ ভাগ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি