শেহতীয়া খবৰ
ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ সাহায্যৰে পশু চিকিৎসা বিভাগৰ প্ৰশিক্ষণঃ আত্মসহায়ক গোটৰ মাজত গৰু, গাহৰি বিতৰণ  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ঢকুৱাখনাত প্ৰয়াত সংবাদসেৱী অনিৰ্বাণ বৰগোঁহাইৰ স্মৃতিচাৰণ সভা...  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  ভাৰতীয় হকী দলটোত দলিত খেলুৱৈ থকাৰ বাবেই পৰাস্ত হ'লঃ হকী খেলুৱৈৰ ঘৰৰ সন্মুখত আতচবাজী ফুটাই উল্লাখ তথাকথিত উচ্চ বৰ্ণৰ

মণিপুৰৰ কংগ্ৰেছ সভাপতিৰ পদত্যাগঃ ৮ বিধায়কসহ বিজেপিত যোগদানৰ চৰ্চা..

  • মণিপুৰ কংগ্ৰেছত খহনীয়া।
  • ৰাজ্যখনৰ কংগ্ৰেছৰ সভাপতিগৰাকীয়ে কৰিলে পদত্যাগ।
  • ৰাজ্যখনৰ কংগ্ৰেছৰ সভাপতি হিচাপে দায়িত্ব পালন কৰি আছিল গোবিনদাস কণ্ঠৌজামে।
  • গবিনদাস কণ্ঠৌজামে মণিপুৰৰ বিষ্ণুপুৰ বিধানসভা সমষ্টিৰ পৰা ৬ বাৰকৈ বিধানসভালৈ নিৰ্বাচিত হৈছিল।
  • পূৰ্বে মণিপুৰৰ কেবিনেট মন্ত্ৰী হিচাপে দায়িত্ব পালন কৰা গোবিনদাসক বিগত বৰ্ষৰ ডিচেম্বৰত কংগ্ৰেছ নেতৃ ছোনিয়া গান্ধীয়ে ৰাজ্যখনৰ কংগ্ৰেছৰ সভাপতিৰ দায়িত্ব প্ৰদান কৰিছিল।
  • পদত্যাগ কৰা নেতাজনে শীঘ্ৰে বিজেপিত যোগদান কৰিব বুলি চৰ্চা চলিছে।
  • আনহাতে তেওঁৰ লগত ৮ গৰাকী কংগ্ৰেছ বিধায়কে দল ত্যাগ কৰি বিজেপত যোগদান কৰিব বুলি চৰ্চা চলিছে।
  • উল্লেখ্য যে ২০২২ চনৰ প্ৰথমভাগতে ৰাজ্যখনত অনুষ্ঠিত হ’ব বিধানসভাৰ নিৰ্বাচন।
আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি