শেহতীয়া খবৰ
পুৰণিগুদামত বিভিন্ন অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠানৰ শিল্পী দিৱস উদযাপন  •  চৰাইদেউত উদঙীয়া ম’হৰ আক্ৰমণত আহত এজন যুৱক  •  ঢকুৱাখনাৰ "শংকৰ মাধৱ ক্ষেত্ৰ"ৰ শিশু ভাওনা সমাৰোহত দৰ্শকৰ ব্যাপক সমাগম, দ্বিতীয় দিনা যোৰহাটৰ "সীতা হৰণ বালি বধ" ভাওনা প্ৰদৰ্শন  •  নিউ গোৱালপাৰাৰ শিল্পী দিৱসত কবি-সাহিত্যিক সমীন্দ্ৰ হুজুৰি, 'মানুহক এন্ধাৰৰ পৰা পোহৰলৈ অনাত যিয়ে শিল্পী মাধ্যমক ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে সিয়েই জনতাৰ শিল্পী'  •  দ্বিতীয়খন এদিনীয়াত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ ৩৬ ৰানৰ ব্যৱধানত জয়...  •  ওদালগুৰিত নিশা ভয়ংকৰ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত-আহত ১  •  পৰ্যটন মহোৎসৱৰ দ্বিতীয় দিনটোত লোকে-লোকাৰণ্য ভৈৰৱকুণ্ড, দেশী-বিদেশী পৰ্যটকে সোৱাদ ল'লে বিভিন্ন জনগোষ্ঠীয় থলুৱা খাদ্য  •  আমাক এটা ৰাজনৈতিক দল লাগে, কিন্তু...  •  শোণিতপুৰৰ বৰছলাত ব্যতিক্ৰমীৰূপত শিল্পী দিৱস উদযাপন  •  দক্ষিন শালমাৰাৰ ফেৰছাঁটাৰীত ভূমি কেন্দ্ৰিক সংঘাতঃ জ্বলাই দিলে ঘৰ, পাঁচ লক্ষাধিক টকাৰ ক্ষতি

প্ৰবীণ ক্ৰীড়াবিদ থানেশ্বৰ হাজৰিকাৰ মৃত্যু, মঙলদৈ ক্ৰীড়া মহলত শোকৰ ছাঁ

15

ডিজিটেল সংবাদ, মঙলদৈঃ মঙলদৈ কাচোমাৰী নিবাসী, প্ৰবীণ এথলেট থানেশ্বৰ হাজৰিকা (৭২)ৰ শুকুৰবাৰৰ নিশা প্ৰায় ১০ বজাত মৃত্যু হয়। কিছুদিন পূৰ্বে হৃদৰোগত আক্ৰান্ত হৈ তেওঁ শয্যাগত হৈ আছিল। দৰং জিলা মাষ্টাৰ্চ এথলেটিকছ সন্থাৰ সদস্য থানেশ্বৰ হাজৰিকাই ৰাজ্যিক আৰু ৰাষ্ট্ৰীয় এথলেটিকছ প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰি পদক লাভ কৰিছিল।

অসম চৰকাৰৰ অনুমোদিত সুলভ মূল্যৰ দোকানী সন্থাৰ প্ৰাক্তন সদস্য থানেশ্বৰ হাজৰিকাৰ মৃত্যু বিধায়ক তথা মঙলদৈ ক্ৰীড়া সন্থাৰ সভাপতি গুৰুজ্যোতি দাস, সাধাৰণ সম্পাদক অনুপম ডেকা, দৰং জিলা মাষ্টাৰ্চ এথলেটিকছ সন্থা সভাপতি বিৰেণ মেধি, সাধাৰণ সম্পাদক প্ৰশান্ত কুমাৰ ডেকা, দৰং জিলা ক্ৰীড়া সাংবাদিক সংস্থাৰ সভাপতি আব্দুল খালেক, সম্পাদক গণেশ দত্ত, চপাই যুৱ কল্যাণ কেন্দ্ৰৰ সভাপতি হাছিনুৰ হুছেইন, সম্পাদক ৰমেশ চহৰীয়া, কাচোমাৰী গাঁৱৰ গাওঁবুঢ়া গোবিন্দ্ৰ ডেকা, ৰামহৰি আঞ্চলিক যুৱ মঞ্চ আদি দল সংগঠনে গভীৰ শোক প্ৰকাশ কৰিছে। মৃত্যুৰ সময়ত তেওঁ পত্নী আৰু ৬ সন্তানক ইহ সংসাৰত এৰি থৈ যায়।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি