শেহতীয়া খবৰ
অৱশেষত আত্মসমৰ্পণ কৰিলে দীৰ্ঘদিনে পলাই ফুৰা এচিএছ বিষয়া নবাৰুন ভট্টাচাৰ্যই  •  বঙাইগাঁৱত খেদি খেদি দাৰে কাটি হত্যা এজনক  •  তৃতীয়খন টেষ্ট মেচত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ইংলেণ্ডৰ জয়  •  নলবাৰীত ৰমেশ চন্দ্ৰ শৰ্মাৰ স্মৃতিচাৰণ-গ্ৰন্থ উন্মোচনী সভা  •  অন্যায়ৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ কৰি নহয়! ধনদাবী কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল জাতীয় সংগঠনৰ নেতা  •  সৰুপথাৰত প্ৰাণতোষ দাস সোঁৱৰণী বক্তৃতা প্ৰতিযোগিতা সম্পন্ন  •  মা, এয়া তোমাৰ জন্মদিনৰ উপহাৰ...  •  অভয়াপুৰীৰ কাকৈজানাত পথ দুৰ্ঘটনাত নিহত শিক্ষক  •  আগন্তুক বিটিএডি নিৰ্বাচনত শক্তিশালীভাৱে অৱতীৰ্ণ হ'ব বিজেপিঃ ওদালগুৰিত বিজেপিৰ ৰাজ্যিক সম্পাদক কিশোৰ উপাধ্যায়  •  বান্দৰদেৱাত ভাড়াঘৰত উদ্ধাৰ হেৰ’ইন, পলাতক মুল অভিযুক্ত...

বিলাসী হোটেলত থাকি বিল হ’ল ১২ লাখ, পৰিশোধ নকৰাকৈ পলায়ন কৰা ব্যৱসায়ীক বিচাৰি আৰক্ষীৰ অভিযান

2,943

ডিজিটেল ডেস্কঃ বিলাসী হোটেলৰ বিলাসী কোঠাত প্ৰায় চাৰি মাহ কাল কটাই হোটেলৰ বিল পৰিশোধ নকৰাকৈয়ে পলায়ন কৰা এজন ব্যক্তিৰ সন্ধান বিচাৰি অভিযান আৰম্ভ কৰিছে আৰক্ষীয়ে। জানিব পৰা মতে, হায়দৰাবাৰ বিলাসী হোটেল ‘তাজ বানজাৰা’ৰ বিলাসী কোঠাত বিগত প্ৰায় ৪ মাহ কাল থকাৰ পিছত হোটেল কৰ্তৃপক্ষক দিবলগীয়া ১২.৩৪ লাখ টকা পৰিশোধ নকৰাকৈয়ে পলায়ন কৰে এ শংকৰ নাৰায়ণ নামৰ লোকজনে।

নিজকে বিশাখাপট্টনমৰ ব্যৱসায়ী বুলি হোটেল কৰ্তৃপক্ষক জনোৱা লোকজনে বিল পৰিশোধন নকৰাৰ পিছত শনিবাৰে তাজ বানজাৰাই আৰক্ষীৰ কাষ চাপে। হোটেল কৰ্তৃপক্ষৰ অভিযোগৰ ভিত্তিত আৰক্ষীয়ে প্ৰতাড়না আৰু অপৰাধজনিত বিশ্বাসঘাতৰ গোচৰ ৰুজু কৰি লোকজনৰ সন্ধান বিচাৰি অভিযান আৰম্ভ কৰিছে।

হোটেল কৰ্তৃপক্ষই জনোৱা মতে, যোৱা এপ্ৰিল মাহত তাজ বানজাৰাত বিলাসী ৰুম বুক কৰিছিল এ শংকৰ নাৰায়ণ নামৰ লোকজনে। তাৰ পিছৰ পৰাই হোটেলখনত থকা লোকজনৰ মুঠ বিল হয় ২৫.৯৬ লাখ। ইয়াৰে ১৩.২৬ লাখ টকা তেওঁ পৰিশোধ কৰে যদিও বাকীখিনি ধন পৰিশোধ নকৰাকৈয়েও গোপনে হোটেলৰ পৰা পলায়ন কৰে।

ইয়াৰ পিছত হোটেল তাজ বানাজাৰা কৰ্তৃপক্ষই লোকজনলৈ ফোন কৰাত লোকজনে বাকীখিনি বিল পৰিশোধ কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে। কিন্তু পিছত লোকজনে ফোন চুইটছ অফ কৰাত উপায় নাপায় হোটেল কৰ্তৃপক্ষই ব্যক্তিজনৰ বিৰুদ্ধে অভিযোগ দাখিল কৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি